آشنایی با مهم ترین محله های تفلیس

بررسی محله های تفلیس

 آشنایی با مهم ترین محله های تفلیس – مجله هتل متل

تفلیس پایتخت گرجستان و بزرگترین شهر این کشور است که درکنار رود کورا (کر)  قرار دارد.  با وجود پایتخت بودن این شهر ، جمعیتش از دو میلیون نفر تجاوز نمی کند . تفلیس به دلیل موقعیتش در تقاطع اروپا و آسیا و نزدیکی به جاده ابریشم، در طول تاریخ محل مناقشه قدرت‌های مختلف جهانی بوده است.  این شهر محله های زیاد و ز یبایی دارد که هر کدام ویژگی های مخصوص به خود را دارند  برخی از آنها قدیمی ترند و جاذبه ای گردشگری بیشتری را در خود جای داده اند و برخی دیگر مدرن هستند و امکانات بیشتری دارند. در  این مقاله با برخی از مهم ترین محله های شهر تفلیس آشنا می شویم.

 آباناتوبانی

آشنایی با مهم ترین محله های تفلیس

نوشته های مشابه

محله ی آباناتوبانی از محله های قدیمی تفلیس  است .جایی در کنار حمام های سولفور  و نزدیک به رود کورا. این محله ی قدیمی در مرکز شهر است و به خاطر حجم بالای گردشگران ، کافه ها و رستوران های متنوع دارد. در ضمن یکی از مراکز مذهبی برای مردم این منطقه نیز محسوب می شود . در نتیجه قیمت هتل ها و اقامتگاه ها در محله ی آباناتوبانی بالاتر است به طور کلی این محله محله ی توریستی و گران محسوب می شود.

قلعه ناریکالا تفلیس، حمام های سولفور تفلیس، کلیساهای معروف تفلیس، بوتانیکال گاردن تفلیس همه و همه در محله آبانوتوبانی تفلیس قرار گرفته اند.

 متاتسمیندا

این محله یکی از محله  های مهم برای گردشگران  است.  نام این متاتسمیندا از نام کوهستانی  که محله به روی آن واقع شده برگرفته شده است. کوهستانی بودن این محله سبب می شود که منظره ی زیبایی از شهر تفلیس روبه روی شما قرار بگیرد. این محله ، محله ی مسکونی به حساب نمی آید و بخش بزرگی از آن جنگل و مجموعه تفریحی است.

در این مجموعه ی تفریحی ، پارک آبی سالن بولینگ، سالن بازی های کامپوتری، سینما ، کافه و رستوران قرار دارد.

 دیدوبه

محله دیدوبه  ی تفلیس محله ی شلوغ و پر سرو صدایی است که ترمینال تفلیس هم خوانده می شود. این محله  پر از اتوبوس هایی به مقصد شهرهای مختلف گرجستان مثل باتومی، کازبگی، مستیا است. یک بازار میوه و تره بار بزرگ هم در این محل است و هم چنین فروشگاه بزرگ گورگیا (فروشگاه بزرگ مبلمان و وسایل و ابزارآلات ساختمانی) تفلیس هم در دیدوبه قرار گرفته است.

آوالاباری

یکی از قدیمی ترین محله های تفلیس آوالاباری است. کلیسای متخی ، کلیسای جامع تثلیث تفلیس و تئاتر ارمنی در این منطقه قرار دارند. از لحاظ تاریخی، در این منطقه ارامنه سکونت دارند. در محله ی اوالاباری تفلیس بارها و کافه های متنوع وجود دارد

در این محله بیشتر محلیها زندگی می کنند و با وجود اینکه نزدیک به مرکز شهر است ولی توریستهای کمتری در آنجا اقامت می کنند.

مهم ترین کلیسای ارتدکس گرجستان  یعنی  کلیسای سامبا نیزر در محله ی آولاباری تفلیس  قرار دارد.

 ورا

محله ایی نمادین با ساختمان های که از قرن نوزده به یادگار باقی مانده. منطقه ایی آرام وسرسبز که با بارها میخانه ها و کافه های کوچک احاطه شده است.سالن کنسرت و پارک  های واقع شده در این محله  بسیار دیدنی است.

 مرجانیشویلی

آشنایی با مهم ترین محله های تفلیس

محله مرجانیشویلی یکی از محله های شیک و نوساز است که پر از رستوران های ترکی، گرجی، هندی، عربی و ایرانی است.  بازسازی های بسیاری در این محله انجام شده است و خانه های قدیمی تفلیس با معماری خاص و نو بیشتر محله  ی مرجانیشویلی را در بر گرفته است.

اینجا منطقه ایی استکه می توانید برای خرید سوغاتی به آن مراجعه کنید و در عین حال در کافه ها ور ستوران های آن غذاهای لذیذ گرجی را نیز امتحان کنید.

خیابان معروف این محله خیابان آقمشنبلی است خیابانی پر زرق و برق و دیدنی  با سنگ فرش های زیبا. در این محله ساختمان هایی با معماری های زیبای متعلق به قرن نوزده، به چشم میخورد . هاستل معروف فابریکا هم در محله مرجانیشویلی، در نزدیکی مترو مرجانیشویلی قرار دارد.

کمتر مسافر و گردشگری است که به تفلیس سفر کرده باشد و به این محله سری نزده باشد .

در محله مرجانیشویلی بازار روباز ، بازار کشاورزان و ایستگاه راه آهن نیز وجود دارد .

 سابورتالو

محله سابورتالو یکی از محله های بزرگ و  بسیار شلوغ تفلیس است که در آن خیابان های پکینی و کوستاو وجود دارد. این محله به خاطر وجود فروشگاه ها و دانشگاه ها بسیار شلوغ و پر ترافیک است.  قیمت هتل ها و اقامتگاه ها در این منطقه بالاست. اما می توان در کنار دریاچه ی لیسی چند ساعتی را در آرامش  گذراند.

محله ی سابورتالو چندین رستوران و مغازه  دارد و مکانی مناسب برای برای اسب دوانی ست.

تفلیس محله های متنوعی دارد با زیبایی ها و جاذبه های مخصوص به خود که در این مقاله با برخی از این محله ها آشنا شدیم. اگر قصد سفر به تفلیس را دارید  برای داشتن یک سفر ارزان می توانید با مراجعه به وب سایت هتل متل و مقایسه ی قیمت بلیط ها و هتل ها ، بهترین انتخاب ممکن را انجام دهید و از سفر خود لذت ببرید.

 

دکمه بازگشت به بالا