آمادگی برای یک سفر هوایی طولانی

رمز و رازهای سفر طولانی با هواپیما

در این مطلب میخوانید:

  آمادگی برای یک سفر هوایی طولانی- مجله ی هتل متل

اگر شما تجربه زیادی در زمینه پرواز های طولانی ندارید همه چیز می تواند ترسناک به نظر برسد. ساعات تمام نشدنی در آسمان، بی دقتی در انتخاب صندلی،  انتخاب ایرلاینی که درباره آن چیزی نمی دانید نگرانی درباره غذایی که به شما خواهند داد  و رویارویی با خستگی و قیمت پرواز ها نیز مسئله دیگری است که ممکن است باعث آشفتگی شما شود.
برای اینکه پرواز طولانی خسته کننده را به یک تجربه لذت بخش تبدیل کنید در ادامه ی مقاله ی آمادگی برای یک سفر هوایی طولانی همراه ما باشید.

 • فقط براساس قیمت قضاوت نکنید

هنگامی که قیمت پرواز های طولانی را بررسی میکنید ارقام معمولا کمی ترسناک هستند اگرچه یک پرواز گران قیمت که هواپیماهای راحت با سیستم سرگرمی عالی و غذای خوب دارد بسیار جذاب تر از یک پرواز ارزان با یک هواپیمای بی کیفیت  است . اما ممکن است  با دیدن قیمت ها از انتخاب گزینه ی بهتر منصرف شوید. اما بهتر است  بعد از  اطلاع از قیمت  تمامی امکاناتی که یک ایرلاین در اختیارتان قرار می دهد را نیز  مطالعه کنید . و مطمئن باشید که در یک پرواز طولانی هیچ چیز مثل امکانات  مناسب  سبب آسودگی خاطر شما نمی شود.

نوشته های مشابه

آمادگی برای یک سفر هوایی طولانی

 • کانکشن های سخت را در نظر داشته باشید

گاهی اوقات نمی توانید با یک پرواز طولانی از یک نقطه به نقطه ی دیگر پرواز کنید. در نتیجه باید یک پرواز کانکشن داشته باشید. به خصوص در پروازهای طولانی انتقال به پرواز دیگر می تواند بسیار مشکل باشد.ممکن است نیاز باشد که چمدان خود را برداریدبه ترمینال دیگری برویداز بازرسی چمدان و بازرسی های بدنی و امنیتی دوباره عبور کنید. این کارها ممکن است بسیار طول بکشد و خسته کننده باشد. هنگامی که بلیط پرواز خود را رزرو می کنید یک پرواز کانکشن را می بینید که ظاهرا منطقی به نظر می رسداما اغلب این تصمیمات اتفاقی و به دلیل چارچوب های خشک سیستم کامپیوتری می باشند. شما باید گزینه های دیگر را بررسی کنید تا پروازهایی با کمترین کانکشن و ساعات انتظار پیدا کنید.

 • خط هوایی خود را هوشیارانه انتخاب کنید

همه ایرلاین ها خدمات یکسانی ارائه نمی دهند در واقع بیشترین تمایز بین خطوط هوایی را در سفر طولانی مشاهده خواهید کرد. شما باید سه چیز اصلی را در نظر بگیرید:

 • غذا
 • سرگرمی
 • راحتی

بیشتر پرواز های طولانی وعده های غذایی مختلفی را ارائه میدهند. اگر غذا برایتان اهمیت دارد باید گزینه های غذایی که در پرواز های مختلف ارائه داده می شود را به دقت بررسی کنید. تقریبا اکثر خطوط هوایی این اطلاعات را در وب سایتشان قرار  می دهند.
همچنین یک وعده غذایی معمولی که در خانه می خورید را همراه خود داشته باشد تا در مواقع اضطراری از آن استفاده کنید.

بعد از اینکه مطمئن شدید تا حدودی غذای هواپیما را دوست دارید باید فکر کنید که چگونه ساعت های خود را در هواپیما پرکنید. خطوط هوایی که سرگرمی های خوبی ارائه می دهند را پیدا کنید. به جای صفحه های نمایش بالای سر بیشتر به دنبال صفحه های نمایش پشت صندلی باشید.
صفحه های نمایش پشت صندلی دو مزیت دارند:

 1. در طولانی مدت کمتر شمارا خسته میکنند.
 2. سیستم های پشت صندلی معمولا تنوع بیشتری را ارائه می دهند شما مجبور نیستید هر فیلم خسته کننده ای که برای همه به نمایش گذاشته شده است را تماشا کنید.
 • هواپیمای خود را هوشیارانه انتخاب کنید

قبل از اینکه بلیط یک پرواز طولانی را بخرید باید بررسی کنید که خط هوایی مورد نظر شما از چه هواپیماهایی استفاده می کند. همچنین شکل هواپیما براساس جایگاه صندلی ها و مانیتورها را نیز باید بررسی کنید. از این اطلاعات هنگام انتخاب صندلی همچنین بعد از خرید صندلی استفاده کنید. به خصوص هنگامی که می خواهید خطوط هوایی مختلف در یک مسیر را باهم مقایسه کنید.

مثلاهواپیمایی با چیمان صندلی 3-3 نسبت به دیگر چیدمان ها نظیر 3-5-3 خسته کننده تر می باشند به دلیل وجود یک ردیف شما باید برای داشتن فضای کافی باید با مسافران و خدمه (هنگام سرو نوشیدنی و وعده های غذایی) رقابت کنید. مسافران در طول پرواز باید سرجای خود نشسته باشند و این در پروازهای طولانی بسیار خسته کننده است. داشتن صندلی که امکان تنظیم شدن و در کنارش پنجره دارد می تواند خستگی راه را کمتر کند.

آمادگی برای یک سفر هوایی طولانی

 • سعی کنید از پروازهایی با قابلیت ارتقای صندلی استفاده کنید

گاهی اوقات شرایطی در پرواز یا صندلی شما اتفاق می افتد که مطابق میلتان نیست. بعضی ایرلاینها در صورت خالی بودن  صندلی ، اجازه جابجایی بین صندلی ها و یا حتی کلاس های دیگر را می دهند. درنتیجه به دنبال پروازهایی باشید که اجازه ارتقای صندلی به شما می دهند.

 • لباس های سفر خود را به دقت انتخاب کنید

اکثر افراد هنگام پرواز لباس های راحتی را انتخاب می کنند. اما گاهی اوقات مردانی را می بینید که کت شلوار رسمی یا زنانی را می بینید که کفش های پاشنه بلند پوشیده اند. در پروازهای طولانی این لباس ها بسیار شما را خسته می کنند. بهتر است از لباس های راحت و کفش های راحتی برای پرواز طولانی استفاده کنید. یادتان باشد که یک لباس تنگ و چسبان هم می تواند سفر را برای شما آزاردهنده کند. لباس‌های ورزشی، شلوار لی، تی‌شرت‌های نخی، هودی و ژاکت‌های سبک‌وزن، همگی گزینه‌های عالی هستند.

 • تبلت خود را مجهز کنید

استفاده از تبلت هنگام پروازهای طولانی می تواند از خستگی پرواز بکاهد. اگر می خواهید در یک پرواز 12ساعته از تبلت برای سرگرم کردن خود استفاده کنید باید قبل از سفر، فیلم، موسیقی ،بازی و  عکس های جذاب در آن بریزید. یادتان نرود تعدادی کتاب الکترونیک در ژانرهای مورد علاقه تان  را نیز روی تبلت داشته باشید تا بهترین بهره را از زمانتان ببرید

 • آماده شدن برای سفر

یک پرواز طولانی بخش زیادی از کل تجربه سفرتان را به خود اختصاص می دهد. در نتیجه داشتن اینترنت در پرواز یک قابلیت بسیار مهم می باشد. یک روز کامل دور ماندن از تلفن،  ایمیل، بررسی حساب های مادی و . . . می تواند مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند. در نتیجه وقتی پرواز خود را انتخاب می کنید باید تصور کنید که در حال رزرو یک تور هستید و تمام امکاناتی را که در طول سفر به آن نیاز دارید ممکن است در طول پرواز طولانی نیز نیاز داشته باشید.

 • صندلی خود را با دقت انتخاب کنید

آمادگی برای یک سفر هوایی طولانی

 یکی از نکات مهم آماگی برای یک سفر هوایی طولانی ، انتخای صندلی است. اگر پرواز شما یک ساعت یا کمتر است، پس اشکالی ندارد و زیاد مهم نیست که پاهای شما فضای کافی ندارند یا در کنار آشپزخانه نشسته‌اید، زیرا قبل از اینکه اذیت شوید، همه چیز تمام می‌شود و پیاده می‌شوید. با این‌حال، در پروازهای طولانی‌مدت، کمی فضای بیشتر برای پاها باعث می‌شود هم خواب راحت‌تری داشته باشید و هم پاهای شما متورم نشوند. هنگام انتخاب صندلی، اولویت‌های خود را نیز در نظر بگیرید که آیا می‌خواهید به خروجی نزدیک‌تر باشید تا بتوانید سریع‌تر از هواپیما خارج شوید یا اینکه می‌خواهید یک صندلی در کنار پنجره داشته باشید تا بتوانید از دیدن مناظر لذت ببرید و سر خود را به جایی تکیه دهید؟ شاید بخواهید هر وقت خواستید بتوانید بلند شوید و به دستشویی بروید در این صورت، صندلی نزدیک راهرو گزینه بهتری برای شما است.

 • در طی سفر نوشیدن آب را فراموش نکنید

این مورد از مواردی است که همواره باید در طی سفر آن را رعایت کنید. بهتر است آب یخ نخورید و آب معمولی با دمای معمولی بنوشید. آب کافی بخصوص به دلیل اینکه داخل کابین هواپیما خشک است می‌تواند به شما کمک می‌کند تا رطوبت بدن شما حفظ شود. اگر بدن شما دچار کم آبی باشد دچار سردرد و سرگیجه خواهید شد. برای احتیاط بهتر است خودتان بطری آب به همراه داشته باشید تا اگر به هر دلیلی نتوانستید از هواپیما بطری آب تهیه کنید، خودتان آن را همراه داشته باشید.

 • به توصیه‌های ایمنی کادر پروازی و مهمانداران توجه کافی را داشته باشید

این یکی از موارد مهم برای افرادی است که با هواپیما سفر می‌کنند. در ابتدای هر سفر مهمانداران هواپیما تمام موارد ایمنی موردنیاز را به‌طور کامل برای مسافران شرح می‌دهند. شما باید دقت کنید تا به خاطر بسپارید که چگونه باید از وسایل ایمنی به‌درستی استفاده کنید. این مورد به این دلیل بیشتر تأکید می‌شود که بیشتر مسافران اغلب این توصیه‌ها را نادیده می‌گیرند و دقت کافی را به آن ندارند. به خاطر داشته باشید که در صورت بروز هرگونه خطر احتمالی سرعت عمل شما می‌تواند سرنوشت‌ساز باشد.

آمادگی برای یک سفر هوایی طولانی

 • میان وعده با خود به همراه داشته باشید

یک ظرف غذا و میان وعده را برحسب نوع رژیم غذایی خودتان داشته باشید. غذاهای هواپیما ممکن است به موقع به شما داده نشوند و یا اینکه از کیفیت خوبی برخوردار نباشند. افراد ممکن است به هر دلیل نوع خاصی از غذاها را مصرف کنند به همین دلیل بهتر است با خود یک ظرف کوچک غذا یا میوه و سبزی را به همراه داشته باشید.

 • قبل از اینکه صندلی خود را بخوابانید بپرسید

اگر شخصی پشت سر شما نشسته است، باید ابتدا از او بپرسید و او را در جریان بگذارید و سپس صندلی خود را برای دراز کشیدن باز کنید. ممکن است فردی که پشت سر شما است روی میز خود وسیله حساس یا نوشیدنی قرار داده‌ است، پس بهتر است قبل از انجام هر کاری از فرد پشت‌سری خود اجازه بگیرید.

 • وسایل مورد نیاز را در کیف دستی خود داخل هواپیما قرار دهید

قبل از سفر یادداشت کنید که چه وسایلی باید در دسترس‌ترین حالت ممکن باشند تا نیازی نباشد در صورت نیاز تمام چمدان‌های خود را بگردید. وسایلی از قبیل مدارک، بطری آب، گوشی تلفن همراه و … همواره با در دسترس شما باشند زیرا در طی سفر مکرر از آن‌ها استفاده خواهید کرد.

 • یک مکمل برای تقویت سیستم ایمنی بدنتان مصرف کنید

وقتی پرواز می‌کنید، اکسیژن را با بیش از ۱۰۰ نفر به اشتراک می‌گذارید به‌علاوه مواردی را که تعداد زیادی از افراد دیگر لمس می‌کنند، مانند سطل‌های امنیتی، کمربند ایمنی، میزهای سینی و دستگیره‌های در را لمس می‌کنید. با یک مکمل ایمنی بدن خود را برای مبارزه با میکروب‌ها تقویت کنید. علاوه بر این بهتر است اسپری ضدعفونی‌کننده نیز در کیف خود داشته باشید.

 • در طی پرواز حتماً فعالیت بدنی داشته باشید

بهتر است بعد از چند دقیقه نشستن روی صندلی‌تان بلند شوید و در راهروی هواپیما راه بروید. ممکن است صندلی‌ها به هم نزدیک باشند و به آسانی نتوانید راه بروید، ولی حتی به بهانه رفتن به سرویس بهداشتی هم که شده بهتر است بلند شوید و کمی راه بروید تا بعد از پرواز پاهایتان ورم نکند. علاوه بر ورم، زانوها و کمر شما نیز ممکن است در اثر زیاد نشستن روی صندلی هواپیما دچار آسیب شوند. روی صندلی خودتان نیز سعی کنید فعالیت بدنی انجام دهید.

کارهایی که بهتر است در طول انجام پرواز انجام ندهیم

در ادامه ی مقاله ی آمادگی برای یک سفر هوایی طولانی ، به ذکر مواردی می پردازیم که بهتر است در طول سفر انجام ندهیم.

 • دریچه هوا را نبندید

بالای هر صندلی دریچه هوایی وجود دارد که سبب به جریان افتادن هوا می‌شود و می‌تواند تا حدودی از آلوده بودن محیط بکاهد. اگر حس می‌کنید سردتان است بهتر است از یک پتو استفاده کنید تا شما را گرم نگه دارد به‌جای اینکه دریچه هوا را ببندید.

 • از تماس زیاد با هواپیما خودداری کنید

این کار به این دلیل مهم است که ممکن است تمام سطوح هواپیما کاملاً تمیز نباشند و برخی از قسمت‌ها دارای میکروب باشند. بهترین کار این است که ترجیحاً لباس پوشیده بپوشید، سر خود را به سطوح تکیه ندهید و حداقل تماس را با سطوح هواپیما داشته باشید.

 • از لنز استفاده نکنید

هوای خشک داخل کابین لنزهای چشمی شما را خشک می‌کند و اغلب باعث می‌شود که لنزها به چشم شما بچسبند. این حالت می‌تواند شما را به دردسر بیندازد و به چشمان شما آسیب بزند. اگر حتماً مجبور به استفاده از لنز هستید، اول مطمئن شوید که با استفاده منظم از قطره‌های چشمی آب‌رسان، از خشک شدن چشمان خود جلوگیری کنید. حتی‌الامکان نیز از عینک بجای لنز استفاده کنید.

در مقاله ی آمادگی برای یک سفر  هوایی طولانی  به مهم ترین نکاتی که برای داشتن یک سفر راحت باید به آنها دقت کنید اشاره کردیم.

اگر قصد سفر دارید و می خواهید سفر ارزانی را تجربه کنید به وب سایت هتل متل مراجعه کنید. در هتل متل علاوه بر مقایسه ی قیمت بلیط هواپیما  و انتخاب مقرون به صرفه ترین گزینه، شما می توانید رزو هتل خود را نیز به راحتی انجام دهید.

دکمه بازگشت به بالا