بهار بهترین زمان سفر به هند

معرفی جاذبه های گردشگری هند در بهار

بهار بهترین زمان سفر به هند-مجله ی هتل متل

هندوستان کشوری بسیار پهناور و متنوع است و به هر شهر و بخشی از این کشور که سفر کنید با شگفتی ها و جاذبه های متفاوتی مواجه می شوید. سفر به هند در هر فصل و زمانی جذابیت های خاص خود را دارد وبا زیبایی هایش مسافران را شگفت زده می کند. آب و هوای هند به دلیل وسعت این کشور بسیار متنوع است و به هر گوشه ای از هند که سفر کنید با آب و هوای متفاوتی مواجه خواهید شد. اگرچه اکثر افراد تصور می کنند که هند کشوری گرمسیری و کاملا گرم و سوزان است، اما اگر به نواحی شمالی هند سفر  کنید کوه های سر به فلک کشیده و پوشیده از برف شما را غافلگیر خواهد کرد. در مقاله ی« بهار بهترین زمان سفر به هند » می خواهیم در مورد بهترین زمان سفر به هند صحبت کنیم. و برخی از جاذبه های بی نظیر این کشور را معرفی کنیم.

چه زمانی به هند سفر کنیم؟

بهار در هند به خاطر رنگارنگ بودن و جلوه های زیبای طبیعت شهرت دارد. اما شاید یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین رویداد فصل بهار هند برگزاری فستیوال هولی یا جشن رنگ هند باشد. در این فستیوال که به مناسبت آغاز فصل بهار برگزار می شود مردم پودرهای رنگی را که اغلب از مواد کاملا گیاهی تهیه شده روی همدیگر می پاشند و به این ترتیب رنگارنگ ترین صحنه ها را خلق می کنند. مردم هند با رنگی کردن همدیگر آمدن فصل رنگارنگ بهار را جشن می گیرند. فستیوال هالی آنقدر هیجان انگیز و مشهور است که خیلی از افرادی که قصد سفر به هند را دارند برنامه سفرشان را با این فستیوال هماهنگ می کنند. فستیوال هولی در تمام مناطق هند برگزار می شود اما در ایالت اوتار پرادش و بیهار این جشن با شور و حرارت بیشتری اجرا می شود.  اگر در شهرهای بزرگ و توریستی هند مثل دهلی، بمبئی و .. باشید می توانید در برنامه ها و جشن های ویژه این روز شرکت کنید. تاریخ برگزاری فستیوال هولی هر سال در تاریخ متفاوتی برگزار می شود اما به طور کلی این جشن رنگارنگ و شاد و زیبا حوالی ۲۰-۲۱ مارچ و دقیقا مصادف با آغاز بهار ما ایرانی ها برگزار می شود.بهار بهترین زمان سفر به هند

نوشته های مشابه
معرفی بهترین جاذبه‌های هند در فصل بهار

کشور هندوستان آب و هوای متنوعی دارد و اگر در ماه با این حال، اگر در فصل بهار به هند سفر کردید نباید سایر مناطق هند را از قلم بیندازید.

آخر مارس و یا اِپریل که همان زمان با ماه فروردین و شروع آغاز فصل بهار است به هند سفر کنید، خوب است جاذبه‌های هند در بهار بشناسید و از سفر خود بیشترین لذت را ببرید. این جاذبه های بهاری هند شامل جزایر هند و دامنه های مناطق کوهستانی است که به نسبت به شهرهای توریستی در همین فصل آب و هوای خنک تری دارد و معمولا درجه ی هوا آن بین ۲۰ تا ۲۷ درجه ی سانتی گراد متغیر است.

در ادامه ی مقاله ی «بهار بهترین زمان سفر به هند » به معرفی جاذبه های گردشگری هند در بهار می پردازیم.

 

  • جزایر آندامان

جزایر آندامان یک مجمع الجزایر هندی در خلیج بنگال  است که بسیار بکر و چشم اندازهایی رویایی دارد. هر چند که مسافر ایرانی این جزیره بسیار کم است.اما این جزایر پوشیده از نخل، شن‌های سفید، درختان حرا و جنگل‌های بارانی استوایی در جهان شهرت دارند که برای هر گردشگری چشم نواز است. صخره‌های مرجانی این جزیره  بسیار دیدنی است و سواحلش مکان‌های محبوبی برای غواصی است .برای رفتن به این جزیره حتما راهنمای گردشگری  داشته باشید. آب و هوای این منطقه  گرمسیری است و در ماه آپریل بین ۲۵ تا ۳۰ درجه هست.

مکان‌های دیدنی در جزایر آندامان: جزیره هاولاک، ساحل راداناگار، زندان سلولی، جزیره نیل، جزیره راس، ساحل فیل‌ها و….. است. از فعالیت های که میتوانید در جزیره انجام دهید غواصی در جزیره هاولاک، غواصی در ساحل راداناگار، نمایش نور و صدا در ساجل سلولی، پیاده روی در زیر دریا، پیاده روی از کوه هریت تا مادوبان است. .

  • دالهوسی

بهار بهترین زمان سفر به هند

دالهوسی شهر ییلاقی بی نظیر است که در ۵ رشته کوه (دهولاداهار)  در شمال ایالت هیماچال پرداش هند قرار دارد و یکی از منحصر به فردترین جاذبه های هند در بهار است. اینجا یکی از ۱۰ مکان سردسیر هندوستان است که آب و هوای مطبوعی در ماه آوریل دارد. میانگین دمای آن در این ماه  که تاکنون ثبت شده حداکثر ۲۶ درجه سانتی گراد است. مکان‌های دیدنی در دالهوسی کالاتوپ، پانچ پولا، دریاچه چامرا، قله داینکوند، گذرگاه ساچ، کلیسای سنت پاتریک و …هستند.  این مکان از ساختمان‌های دوران استعمار، از جمله ساختمان های این دوران کلیساهای سنت فرانسیس و سنت جان است که به دوران حکومت راج بریتانیا در دهه ۱۸۰۰ بازمی‌گردد.

از فعالیت هایی که میتوانید در دالهوسی داشته باشید این است که میتوانید گشت و گذار در پانچ پولا بروید، یا در آبشار ساتهارا شیرجه بزنید، همچنین از قایق سواری در دریاچه چامرا لذت ببرید، و  دیگر اینکه اگر به حیات وحش علاقه دارید به پناهگاه حیات وحش کالاتوپ را با یک راهنمای مجلی برای بازدید بروید و یادتان باشد هرگز تنها به این مکان پا نگذارید.

  • دارهارمشالا

دارهارمشالا شهری در ایالت هیماچال پرادش هند است که در دامنه تپه  در حاشیه هیمالیا قرار دارد.  این محل  یکی از مکان های جذاب هندوستان است که به خاطر آب و هوای مطبوعش از جاذبه های هند در بهار است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید اینجا محل زندگی دالایی لاما و دولت تبت در تبعید است.

داهارمشالا معمولاً در طول روز در ماه آوریل گرم است در حالی که در شب می تواند به همان اندازه سرد شود. حداکثر میانگین دما حدود ۲۴ درجه سانتیگراد است و ممکن است هر روز نیز باران ببارد. از مکان‌های دیدنی در داهارمشالا استادیوم HPCA، موزه تبت، معبد کالاچاکرا، دره کانگرا، و یادبود جنگ  را میتوان نام برد.  سرسبزی این مناطق ، شما را یاد مراتع سرسبز شمال ایران می اندازد. در این شهر کوچک شما میتوانید پرواز در ارتفاعات با پاراگلایدر، پیاده روی به دارمکوت، رفتن به یک تور گشت و گذار، لذت بردن از پیاده روی تا دریاچه کارری، کمپینگ در غارهای لاهش،  را داشته باشید و روزهای خود را رویایی و زیبا بسازید.

  •  مانالی

جاذبه ی گردشگری دیگری که در مقالهی « بهار بهترین زمان سفر به هند » قصد معرفی آن را داریم ، مانالی است.  این منطقه  که در میان رشته‌های باشکوه پیر پانجل و دهولاداهار قرار دارد، یکی از جالب‌ترین مکان‌های هند است که در ماه آوریل میتوانید آن را تجربه کنید.

دما در ماه آوریل بین ۱۰ تا ۲۵  درجه سانتی گراد متغیر است. از مکان های دیدنی این منطقه معبد هیدیمبا دیوی، آبشار جوگینی، دره سولانگ، گذرگاه روتانگ، دریاچه بهریگو، سد پاندو و پارک ملی هیمالیا بزرگ است که بازدید از معابد آن تجربه وصف ناشدنی به شما میدهد. یادتان باشد  پاراگلایدر سواری و رفتینگ در دره سولانگ  را در این منطقه تجربه کنید.

می توانید در شری هاری یوگا آشرام با انجام حرکات یوگا ، آرامش را به خود هدیه بدهید. دوچرخه سواری در گذرگاه روهتانگ، قایق رانی در پناهگاه حیات وحش مانالی از دیگر فعایت های ممکن در سفر شما به این منطقه جذاب خواهد بود. .

  •  خاججیار

بهار بهترین زمان سفر به هند

خاججیار به عنوان سوئیس هند شناخته می شود و میتواند در لیست مکان های بازدیدی شما در هند در ماه آوریل باشد. این شهر از چهار طرف در میان کوه های پوشیده از برف احاطه شده و به دلیل زیبایی طبیعی خود، مسافران  بی شماری را در در ماه آوریل و می به سوی خود جذب می کند. این مکان از جاذبه‌های هند در بهار برای گردشگری طبیعت گردی محسوب میشود. خواججیار در تمام تابستان ها آب و هوای معتدلی دارد و دمای آن بین ۱۷ تا ۳۰ درجه سانتی گراد است. در آوریل هم میانگین دما ۲۳ درجه سانتی گراد است.

معبد گلدن دیوی، معبد خواج ناگ و مرکز صنایع دستی تبت از مکان های دیدنی خاججیار است. شما میتوانید در خاججیار پیاده روی در دامنه کوه، پاراگلایدر و زوربینگ سواری داشته باشید، و از موزه بهوری سینگ بازدید کنید. هتل هرتیک پالاس، هتل مینی سوئیس ازاقامتگاه های معروف خاججیار به حساب می آید. نزدیک‌ترین ایستگاه راه‌آهن پاتانکوت است که فقط رسیدن به آن از راه زمینی است و سپس از ایستگاه راه‌آهن پاتانکوت سوار تاکسی های مقصد خاججیار شوید.

  •  کاساولی

کاساولی یکی از مکان های توریستی هند در ماه آوریل است. این مکان محل زندگی لرد هانومان بوده که حدود دویست سال پیش به دنبال گیاهان معروف نجات دهند زندگی در هیمالا بوده است و از آن روز این مکان برای بسیاری از سیاحان مکان معروفی شد. کاساولی در میان رشته‌های عظیم دهولادار یکی از بهترین مقاصد گردشگری هیماچال پرادش است که از طبیعت گردی بینظیر جاذبه‌های هند در بهار به حساب می آید. آب و هوا در ماه آوریل مطبوع است و دامنه دما بین ۱۴ تا ۲۸ درجه سانتی گراد است. معبد هانومان، نقطه غروب، کلیسای مسیح، مسیر گیلبرت، نقطه میمون از مکان های دیدنی در کاساولی است.

در مقاله ی « بهار بهترین زمان سفر به هند» شما را با برخی از جاذبه های گردشگری کشور رنگارنگ هند آشنا کردیم . اگر قصد سفر دارید و می خواهید سفر ارزن و راحتی داشته باشید به وب سایت هتل متل مراجعه کنید. در هتل متل شما می توانید با مقایسه ی قیمت بلیط ها و هتل ها بهترین و مقرون به صرفه ترین خرید بلیط و رزو هتل را انجام دهید.

دکمه بازگشت به بالا