خورشید در این کشورها هیچگاه غروب نمی کند

معرفی پنج کشوری که خورشید در آنها غروب نمی کند

خورشید در این کشورها هیچگاه غروب نمی کند- مجله ی هتل متل

شاید باورش سخت باشد اما در دنیا کشورهایی وجود دارند که در برخی از فصول سال، خورشید هیچگاه در آنها غروب نمی کند.
بعضی از  این مناطق برای یک بازه بسیار طولانی از زمان مانند هفته ها و ماه ها، 20 تا 24 ساعت طلوع خورشید و روز را تجربه می  کنند. ساعت درخشش آفتاب در هر یک از این مکان ها وابسته به فاصله آنها تا قطب می باشد. این مکان ها قطعاً دارای موقعیت جغرافیایی بسیار خاص بوده و در نزدیکی قطب های زمین قرار دارند.
 اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید به نقاط خاص و هیجان انگیز جهان سفر کنید ، تا انتهای مقاله ی « خورشید در این کشورها هیچگاه غروب نمی کند » همراه ما باشید.

1. قطب شمال و قطب جنوب

در قطب جنوب و شمال زمانیکه زمین در موقعیت خاصی  قرار می گیرند که خورشید تنها یک بار در سال غروب می کند. این پدیده بیشتر در قطب شمال و نزدیکی آن رخ می دهد و ساکنین این منطقه فرصت تماشای این واقعیت دور از باور را خواهند داشت، اما در مناطق قطب جنوب که می توان از آن به عنوان یک قاره خالی از سکنه نام برد، تنها دانشمندان و ماجراجویان موفق به مشاهده و تجربه این پدیده عجیب شوند. در قطب جنوب خورشید در 21 سپتامبر طلوع می کند و تا بیست و دوم مارس سال آینده غروب نخواهد کرد. در قطب شمال طلوع خورشید را در بیست و دوم مارس و غروبش در بیست و یکم سپتامبر همان سال اتفاق خواهد افتاد.

2. نروژ

خورشید در این کشورها هیچگاه غروب نمی کند

با توجه به عرض جغرافیایی بسیار پهناور نروژ تغییرات فصلی بزرگی در طول روز در کشور نروژ قابل مشاهده است. در طول ماه های فصل تابستان یعنی از اواخر ماه مه تا اواخر ماه ژوئیه خورشید هرگز در افق مناطق شمالی دایره قطب شمال به طور کامل غروب نخواهد کرد. با توجه به این تفاسیر و این ویژگی خاص نروژ را به عنوان سرزمین خورشید نیمه شب می شناسند، کشوری بی نظیر که 20 ساعت روز و تابش خورشید را تجربه می کند. بنابراین اگر به دنبال مقصدی مناسب برای تجربه روزهایی بسیار بسیار طولانی هستید، شمال نروژ قطعاً انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. جاییکه به معنای واقعی کلمه خورشید هرگز غروب نمی کند و زمان کافی را برای انجام برنامه هایی مهیج مانند قایق رانی، ماهیگیری، گلف و گردشگری با کشتی را در زیر نور خورشید خواهید داشت.

 

نوشته های مشابه

3. ایسلند

می توان از ایسلند به عنوان کشوری غرق شده در زیبایی ها با مناظر طبیعی خارق العاده نام برد، جاییکه با انتخاب آن فرصت طلایی بازدید از آبشارها، آتشفشان ها و یخچال های طبیعی همراه با انجام فعالیت هایی مهیج مانند غواصی برایتان فراهم خواهد شد. در این کشور شگفت انگیز، فعالیت های لذت بخشی مانند سوارکاری با اسب ایسلندی و انجام بازی گلف در یکی از 65 باشگاه های گلف فوق العاده در هنگام نیمه شب در انتظارتان است.

4. کانادا

شهر اینوویک (Inuvik) و سرزمین های شمال غربی کانادا 50 روز از فصل تابستان را بدون غروب خورشید و روز کامل تجربه می کنند. در این فصل شگفت انگیز فرصت های طلایی انجام فعالیت هایی هیجان انگیز مانند ماهیگیری، شکار، بازی گلف و شرکت در برنامه هایی مانند جشنواره هنرهای شمالی بزرگ (در اواسط ماه ژوئیه) و اجرای سرگرم کننده نیمه شب سان ران فان برایتان فراهم خواهد شد. با انتخاب این مناطق خاطره ای لذت بخش از انجام فعالیت هایی فوق العاده در مکانی که هرگز خورشید غروب نمی کند را برای خود رقم زنید.

 

5. سوئد

خورشید در این کشورها هیچگاه غروب نمی کند

استکهلم سوئد جاییست که می توانید از تابش نور خورشید در هنگام نیمه شب  لذت ببرید. در پایتخت شگفت انگیز سوئد خورشید در نیمه های شب غروب کرده و مجدداً در ساعت 4:30 صبح طلوع می کند. استکهلم در محل پیوستن دریاچه ماَلِرِن (Malaren) به دریای بالتیک (Baltic Sea) قرار گرفته و دارای 14 جزیره است. در نتیجه 30 درصد از این شهر رویایی را آبراه ها تشکیل می دهد. پس پیش به سوی تجربه لذتی وافر از تماشای درخشش خورشید در هنگام نیمه شب بر روی آب در این شهر شگفت انگیز.
اِسکانسِن (Skansen) یکی دیگر از شهرهای سوئد است که می توان از آن به عنوان نسخه عینی کشور سوئد در قرن نوزدهم نام برد. شهری زیبا که خانه هایش، روش کسب و کار مردم و صنعتگریش به صورت سنتی و همانند قرن نوزدهم است. اِسکانسن به ارائه قدیمی ترین موزه فضای باز در جهان مفتخر است، جاییکه در تمام زمان ها باز است و می توانید از آن در هنگام نیمه شب البته در زیر نور پر تلالو خورشید بازدید نمایید. همچنین برای تجربه بازی گلف در هنگام نیمه شب و در زیر نور خوشید به بیورکِلایدِن (Bjorkliden) بروید.

6. فنلاند

می توان از فنلاند به عنوان کشوری بی نظیر با روزهای طولانی و  فعالیت های سرگرم کننده جذاب مانند اسکی و صخره نوردی و  نام برد. جاییکه در آن می توانید تلالو خورشید را در هنگام نیمه شب نظاره گر باشید. در هنگام تعطیلات ملی نیمه تابستان به فنلاند بروید تا علاوه بر تجربه روزهای طولانی از انجام فعالیت های سرگرم کننده نیز لذت ببرید.
اگر قصد سفردارید و می خواهید سفر ارزان و مقرون به صرفه ایی داشته باشید، به وب سایت هتل متل مراجعه کنید .
 در هتل متل علاوه بر مقایسه قیمت بلیط ها ، می توانید رزو هتل خود را نیز با بهترین قیمت انجام دهید.

دکمه بازگشت به بالا