سفر به همراه بچه ها

نکاتی ضروری برای سفر با کودکان

سفر به همراه بچه ها-مجله ی هتل متل

سفر به همراه بچه ها در عین حال که می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده و دوست‌داشتنی باشد، طاقت فرسا نیز هست. چرا که کودکان به دلیل سن پایین نیاز به مراقبت و حساسیت بیشتری در طول سفر دارند. بنابراین کسانی که تصمیم دارند با کودمان خود به سفر بروند، باید خود را برای چالش‌هایی که احتمال مواجه شدن با آنها وجود دارد نیز آماده کند. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا یک راهنمای  جامعی از نکات و هر آنچه که باید در سفربه همراه بچه ها مورد توجه قرار بگیرد را گردآوری کنیم.

 نکات ضروری سفر با بچه ها

سفر خانوادگی می‌تواند بسیار جذاب و در عین حال چالش برانگیز است.پس هرگز کودکان خود را از لذت سفر محروم نکرده و همین حالا برنامه‌ریزی خود را برای یک سفر خانوادگی خاطره‌انگیز آغاز کنید.

نوشته های مشابه

از جمله نکات عمومی کاربردی برای این منظور عبارتند از:

معرفی مقصد به کودکان

اگر کودک شما بین ۳ تا ۶ سال دارد، حتما با فرزندتان درباره سفری که پیش رو دارید حرف بزنید.

از جاهای دیدنی مقصد با آن‌ها سخن بگویید، عکس‌های آن جا را به او نشان دهید و کتاب‌ها یا فیلم‌هایی را از مقصد در اختیارش بگذارید. از دیگر کارهایی که می‌توانید انجام دهید، معرفی خوراکی‌ها و سوغاتی‌های لذیذ و بومی آن منطقه است.تا ذهن خیال پرواز بچه ها آمادگی بیشتری برای سفر کسب کند.

سفر با بچه ها

با برنامه‌ریزی سفر کنید

سفر به همراه بچه ها بهتر است با برنامه‌ریزی قبلی صورت بگیرد. بنابراین با دقت بیشتری و با کمک راهنمای بستن چمدان سفر می‌توانید لباس‌ها و لوازم مورد نیاز خود را در چمدان مسافرتی قرار داده و سر وقت آماده شوید. همچنین توصیه می‌شود برنامه‌ریزی فشرده‌ای در طول سفر نداشته باشید. به عنوان مثال وقتی با بچه‌ها سفر می‌کنید، ممکن است نتوانید چندین موزه، چندین رستوران و یا تورهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری را در یک روز بگنجانید. پس برای داشتن یک سفر ایده‌آل؛ برنامه‌ریزی منعطف و بدون استرسی را داشته باشید.

رزرواسیون‌های خود را از قبل انجام دهید

تا جایی که می‌توانید بلیط‌های ورودی به جاذبه‌های گردشگری و یا رزرواسیون‌های خود را قبل از سفر انجام دهید تا بتوانید در طول مسافرت از حداکثر زمان خود استفاده بهینه را داشته باشید.

کودکان را در برنامه‌ریزی‌ها دخیل کنید

برای اینکه حس خوبی را به کودکان خود در طول سفر منتقل کنید، بهترین راه صحبت کردن با آن‌ها است. چرا که گاهی اوقات کودکان می‌توانند کمی بهانه‌گیر باشند یا از برنامه‌های سفر خسته شوند. در چنین شرایطی توضیح دادن برنامه‌ها و هم فکری با آن‌ها تا حد زیادی باعث آرام‌تر شدن کودکان خواهد شد.

به همراه داشتن تنقلات را فراموش نکنید

همراه داشتن چند قلم تنقلات خوشمزه برای زمان‌هایی که کودکان در سفر کلافه یا خسته شده‌اند، در شرایط خاص به داد والدین خواهد رسید. همچنین گاهی اوقات کودکان می‌توانند به صورت غیر منتظره‌ای احساس گرسنگی کنند که در برخی شرایط پیدا کردن رستوران ممکن نبوده یا دشوار است. در چنین شرایطی تنقلاتی که به همراه دارید به داد شما خواهند رسید.

ایمنی و امنیت در سفر با بچه ها

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در سفر با کودکان باید مورد توجه قرار بگیرد، بحث ایمنی و امنیت در سفر است.

سفر با بچه ها

همواره کودکان را در مقابل چشمان خود نگه‌دارید

مهم‌ترین کاری که باید به منظور جلوگیری از گم شدن فرزندان خود در سفر انجام دهید، زیر نظر گرفتن مداوم آن‌ها است. به عنوان مثال وقتی یکی از والدین در حال خرید بلیط است دیگری وظیفه دارد تا کودکان را در کنار خود قرار داده و مدام به آن‌ها توجه کند

اطلاعات تماس خود را به کودکان بدهید

کودک باید اطلاعات تماس شما را در اختیار داشته باشد تا بتواند در مواقع لزوم با شما ارتباط برقرار کند. اطلاعات تماس می‌توان شامل نام، شماره تلفن، آدرس ایمیل و آدرس محلی که در آن اقامت دارید باشد. شما می توانید این اطلاعات را بر روی برگه کاغذی نوشته و در جیب کودکان قرار دهید یا از گردن آن‌ها آوریزان کنید.

داروهای اولیه را به همراه داشته باشید

کودکان بنیه‌ای ضعیف و حساس دارند. بنابراین برای حفظ سلامت آن‌ها توصیه می‌کنیم حتما برخی داروهای اولیه را به همراه داشته باشید. به خصوص در سفرهای خارجی احتمال اینکه نتوانید دارویی را بدون نسخه پزشک خریداری کنید بالا است. بنابراین حتما داروهایی از قبیل معده درد، سردرد، سرماخوردگی و ضد حساسیت را در کیف خود قرار دهید. اگر همراه کودک خود به شهر ساحلی می‌روید حتما وسایل ضروری برای سفر تفریحی ساحلی را برای جلوگیری از سوختگی پوست در ساحل همراه خود داشته باشید.

سرگرمی در سفر با بچه ها

سرگرم‌کردن کودکان در طول سفر از مهم‌ترین کارهایی است که هر والدینی انجام دهد؛ زیرا همان طور که گفته شد کودکان در بخش‌هایی از سفر به دلیل سر رفتن حوصله می‌توانند بدخلقی کنند. در چنین شرایطی تنها چاره کار سرگرم‌کردن آن‌ها به روش‌های مختلف است. از جمله برخی از راحت‌ترین و موثرترین روش‌های سرگرم کردن کودکان را در زیر آورده‌ایم:

  • دستگاه‌های الکترونیکی خود را به همراه داشته باشید

کودکان امروزی علاقه بسیار زیادی به تکنولوژی دارند. به طوری که بازی‌های کامپیوتری تا ساعت‌ها می‌تواند آن‌ها را سرگرم کند. پس توصیه می‌کنیم بازی های مورد علاقه کودکانتان را بر روی دستگاه‌های الکترونیکی مثل گوشی یا تبلت خود دانلود کرده و در کیف دستی خود قرار دهید. زمان‌های مناسب برای استفاده از وسایل الکترونیکی می‌تواند در پروازها، ماشین‌سواری، صف‌های انتظار طولانی یا دیگر موارد از این قبیل باشد. در چنین شرایطی به همراه داشتن هندزفری را فراموش نکنید. چرا که در محیط‌های عمومی بسیار مورد نیاز خواهد بود.

  • به همراه داشتن اسباب بازی‌های محبوب کودکان را فراموش نکنید

اسباب‌بازی‌ها یا کتاب‌های مورد علاقه کودکان می‌تواند دقایقی آن‌ها را سرگرم نگه دارد. بنابراین در اگر در یک سفر طولانی هستید، بهتر است این توصیه ما را جدی بگیرید ومحبوب ترین اساب بازی کودکتان را همراه خود داشته باشید.

  • برای استراحت‌های طولانی برنامه‌ریزی کنید

وقتی با بچه‌ها سفر می‌کنید باید از هیجان و برنامه‌ریزی‌های فشرده اجتناب کنید. به این معنا که کودکان نیاز به استراحت بیشتری داشته و بیشتر از بزرگسالان احساس خواب‌آلودگی یا گرسنگی می‌کنند. بنابراین اگر در حال برنامه‌ریزی برای سفر توریستی با کودکان هستید حتما زمان خرید بلیط هوایپما را طوری تنظیم کنید تا بتوانید زمان کافی برای استراحت آن‌ها اختصاص دهید.

  • اجازه دهید کودکان نیز در انتخاب تفریحات و سرگرمی‌های سفر نقش داشته باشند

اگر کودکانتان به حدی بزرگ هستند که می‌توانند نظرات خود را اعلام کنند حتما آن‌ها را نیز در برنامه ریزی‌های سفر دخیل کنید. این موضوع باعث می‌شود تا اعتماد به نفس آن‌ها افزایش یافته و در عین حال سفری شاد و بدون شنیدن غرغر بچه‌ها را تجربه کنید. مثلا اگر قصد دارید برای رفتن به یکی از پارک‌های آبی آسیا برنامه‌ریزی کنید، از آنها بپرسید که آیا امروز علاقه‌ای به بازی در آن دارند.

  • انعطاف پذیر باشید

مهم‌ترین موضوع در سفر به همراه بچه ها انعطاف‌پذیر بودن والدین است. سخت‌گیری‌های بی‌مورد نه تنها باعث ناراحتی کودکان می‌شود بلکه اعصاب شما را نیز به هم خواهد ریخت. در نتیجه ادامه سفر و خلق لحظات خوب و به یادماندنی غیر ممکن خواهد شد.

در این مقاله نکاتی برای سفر به همراه بچه ها را آموختیم . هتل متل در کنار شماست تا سفر خاطره انگیزی را برای خود و خانوداه تان رقم بزنید.

با مراجعه به وب سایت هتل متل  ، قیمت بلیط هواپیما را مقایسه و مقرون به صرفه ترین را انتخاب کنید.

دکمه بازگشت به بالا