عجیب ترین فرودگاه های دنیا

آشنایی با عجیب ترین فرودگاه های دنیا

عجیب ترین فرودگاه های دنیا- مجله ی هتل متل

 برای خرید ارزان ترین بلیط هواپیما کلیک کنید

اکثر ما برای سفر، به فرودگاه ها می رویم و بدون توجه به فرودگاه، دنبال پرواز ایمن و سر ساعت هستیم . اما بعضی فرودگاه ها انقدر خاص هستند که علاوه بر سرنشینان هواپیما، برای خود خلبانان هم چالش بزرگی محسوب می شود. شاید  از عجیب ترین فرودگاه های دنیا  کمتر شنیده باشید.

اما بعضی از فرودگاه ها در جهان هستند که هیچ استانداردی برای طراحی در آن به کار نرفته . طراحی یک فرودگاه باید از هر نظر سنجیده شود مثل جهت وزش باد موقعیت جغرافیایی و… اما گاهی بعضی مناطق و محدودیت باعث خلق یک زیبایی و اعجاب می شود.

نوشته های مشابه

اگر دانستن درباره یفرودگاه های عجیب برایتان جالب است تا انتهای مطلب « عجیب ترین فرودگاه های دنیا» با ما همراه باشید.

1- فرودگاه چانگدو

فرودگاه چانگدو یکی دیگر از عجیب ترین فرودگاه های دنیا است. بالاترین فرودگاه جهان  که در گذشته قامدو هم به آن  گفته می شد.  این فرودگاه  با ارتفاع 4334 از سطح دریا و بر روی رشته کوه های هیمالیا قرار گرفته است. همچنین طولانی ترین باند فرود  (5600 متر)  متعلق به این فرودگاه است. به دلیل ارتفاع زیاد این فرودگاه خطرات و آسیب هایی هم برای مسافران و هم برای خود هواپیما از لحاظ فنی در پی خواهد داشت

2- فرودگاه جبل الطارق

عجیب ترین فرودگاه ها دنیا

جبل الطارق از دیگر عجیب ترین فرودگاه های دنیا است. جبل الطارق (Gibraltar)(به معنی کوه طارق) نام دهکده‌ای کوهستانی است که در ساحل جنوبی اسپانیا در جنوب غربی اروپا قرار دارد و یکی از زیرمجموعه های دارای تابعیت پرچم بریتانیا به شمار می‌رود که البته مالکیت این منطقه بین اسپانیا و بریتانیا مورد اختلاف است.

کوه طارق در بخش ساحلی خود به تنگه جبل‌الطارق پیوسته است. این تنگه دریای مدیترانه را به اقیانوس اطلس می‌پیوندد و در دو سوی آن مراکش و اسپانیا قرار دارد. اینطور بیان شده است که جبل الطارق نام منطقه کوچک خودمختاری است که در دهانه مدیترانه و هم مرز با اسپانیااست.

باند فرودگاه جبل اطارق از میان بزرگراه اصلی شهر عبور می کند و ساختمان فرودگاه تنها 500 متر از مرکز شهرستان جبل الطارق فاصله دارد. به همین دلیل برای  هر فرود یا بلند شدن  هواپیماها می بایست این بزرگراه بسته شود.

فرودگاه جبل الطارق یکی از چند فرودگاه عجیب در جهان است و در حال حاضر به چهار مقصد در انگلستان و دو مقصد در اسپانیا دارای مسیر پروازی است. جالب است بدانید که تنها جاده ای که جبل الطارق را به بخش های اصلی مرتبط می کند، همین جاده ای است که از وسط باند فرودگاه می گذرد.

3-فرودگاه خوانچو ای. یراوسکوین

فرودگاه دیگری که در مطلب « عجیب ترین فرودگاه های دنیا » به آن  می پردازیم ، فرودگاه خوانچوای است.

این فرودگاه به نام آروبان وزیر خوانچو ایراکوین به طول 400 متر با سطح سنگفرش شده است که در میان کوه و دریا قرار گرفته است وجزو خطرناک ترین فرودگاه هاست.  در ضمن هواپیماهای جت نمی توانند در آن پرواز کنند چون طول آن بسیار کوتاه هست.

4- فرودگاه بین المللی ونکوور، کانادا

عجیب ترین فرودگاه ها دنیا

اگر شما در فرودگاه ونکوور کانادا باشید هرگز حوصله تان سر نمی رود. چرا که آکواریوم های زیبایی که در این فرودگاه وجود دارند توجه شما را جلب خواهند کرد.آکواریوم اصلی آن، یک تانک ۱۱۳۵۶۲٫۳۵ لیتری است که بیش از ۵ هزار موجود دریایی از جمله ستاره دریایی در آن دیده می شوند. آکواریوم کوچکتری هم وجود دارد که آن هم بسیار دیدنی است. همین دو آکواریوم باعث شده اند که فرودگاه ونکوور بین عجیب ترین فرودگاه های دنیا قرار گیرد.

5- فرودگاه بین المللی پرنسس جولیانا

فرودگاه بین الملل پرنسس جولیانا که در لب ساحل قرار دارد، از دیگر عجیب ترین فرودگاه های دنیا است. کسانی که در لب ساحل برای گذراندن و تفریح حضور دارند از نزدیک نظاره گر عبور هواپیما می شوند، ولی مشکلی که در این فرودگاه به آن اشاره می کنند باریک بودن جاده است . کامیون ها و وسایلی که در آنجا توقف کرده اند ، احتمال برخورد هواپیما با آنها را امری قابل پیش بینی و خطرناک می  کند.

6- فرودگاه بین المللی کاناسی

این فرودگاه در اوساکای ژاپن قرار دارد.  طول آن چهار هزار متر و عرضی در حدود 2600 دارد که کاملا روی آب  است و از ناب ترین پروژه های مهندسی به شمار می رود. مساحت این فرودگاه آنچنان بزرگ است که حتی قابل مشاهده در ماهواره های فضایی نیز هست .
کارشناسان پیش بینی کرده اند که تا چند سال آینده با توجه به تغییرات آب و هوایی امکان دارد فرودگاه به زیر آب برود و چون این منطقه  زلزله خیز است این فرودگاه را به خطرناکترین فرودگاه مبدل کرده است.

7- فرودگاه نارسارسواک، گرینلند

مساحت این فرودگاه که در لیست عجیب ترین فرودگاه های دنیا قرار می گیرد 1800 متر است . این موضوع  شرایط را برای فرود هواپیماها حتی در روزهای با جو شرایط مناسب و آرام نیز  سخت می کند. نارسارسواک در مناطق یخی و بسیار سرد قرار دارد. این فرودگاه هم جز خطرناک ترین فرودگاه های جهان هست، چرا که در نزدیکی آتشفشانی به نام اِیجافیالاجوکول قرار دارد.

8- فرودگاه کویینزتاون، نیوزلند

عجیب ترین فرودگاه ها دنیا

این فرودگاه در نمایی بسیار زیبایی از دریاچه، رودخانه، کوهستان و جنگل قرار دارد که از این رو  زیباترین فرودگاه جهان نام می گیرد. دریاچه واکاتیپو و فضایی سر سبز حس لذت بخشی را به مسافران در حال پرواز از این فرودگاه می دهد.

 

9- فرودگاه ماجورو در جزایر مارشال

فرودگاه ماجورو یکی دیگر از عجیب ترین فرودگاه های دنیا است.این فرودگاه که در میان تالاب و اقیانوس قرار دارد.  طول آن  به 2407 متر می رسد و با ارتفاع 2 متری از سطح دریا در شهر ماجورو در کشور جزایر مارشال و ابتدای باند از ماجورو شروع و تا جزیره دیگر به نام لورا ادامه می یابد.این فرودگاه در جالبترین موقعیت از نوع خود قرار دارد.

جزایر مارشال از نقاط گردشگری و تجاری است که دولت سالانه بودجه های را برای حفظ دیوار های دریا در نظر می گیرد. مارشال 25 جزیره را شامل می شود و لازم به ذکر است که زمین در ماجورو کمیاب است. این فرودگاه یکی از جاذبه های دیدنی هند است.

در این مطلب با عجیب ترین فرودگاه های دنیا آشنا شدیم . اگر قصد سفر دارید و می خواهید سفر ارزانی داشته باشید به وب سایت هتل متل مراجعه کنید. در هتل متل با مقایسه ی قیمت انواع هتل ها و بلیط ها می توانید مقرون به صرفه ترین گزینه را انتخاب کنید.

هتل متل ، یک سفر بیشتر

 برای خرید ارزان ترین بلیط هواپیما کلیک کنید

دکمه بازگشت به بالا