مشکل زبان در سفر

راهکارهای حل مشکل زبان در سفر

مشکل زبان در سفر- مجله ی هتل متل

 

 برای خرید ارزان ترین بلیط هواپیما کلیک کنید

 اگر شما هم قصد سفر دارید، اما استرس این را دارید که چگونه باید در طول سفر با مشکل بلد نبودن زبان کنار بیایید، این مطلب را حتما بخوانید! متاسفانه خیلی ها در دنیا برای اینکه زبان مردم یک کشوری را بلد نیستند، از سفر به آن کشور صرف نظر می کنند. اما شما  می توانید یکی از این افراد نباشید. چراکه حتی اگر شما یک کلمه هم از زبان مردم یک کشور را ندارید، باز هم می توانید با یک سری راهکار ساده و علمی با مشکل زبان در سفر به آن کشور کنار بیایید. ما در ادامه چند راهکار برای مشکل زبان در سفر به شما ارائه می کنیم که مطمئنا برای شما هم کارگشا خواهند بود.

نوشته های مشابه
  • ۱۰ کلمه اصلی و پایه را یاد بگیرید

مشکل زبان در سفر

شگفت زده می‌شوید؛ وقتی بدانید دانستن کلماتی مثل سلام و ممنون، بله، نه، لطفاً، خداحافظ، آیا انگلیسی صحبت می کنید؟ ، …کجاست؟ من گم شدم و کمک ، چقدر می تواند کمک کننده باشد. اگر به جایی سفر کردید که این کلمات را به زبان آنها بلد نبودید، از اطلاعات و مسئولان هتل محل اقامتتان سوال کنید. اگر حتی فقط سلام و ممنون را یاد بگیرید نشان دهنده تلاش شما برای برقراری ارتباط است و مردم محلی از این توجه استقبال می کنند.

  • کاغذ و قلم همراه داشته باشید

وقتی با حرکات دست نمی‌توانید منظورتان را برسانید، با نقاشی  می توانید این کار را بکنید. شما تصویر چیزی را که می خواهید می کشید و به این ترتیب به طرف مقابل کمک می کنید که منظور شما را بدون دانستن زبان متوجه بشوند. البته به شرطی که نقاشی شما در حد قابل قبول باشد.   پس نقاشی هم  یکی از راه های  حل مشکل زبان در سفر است

  • از آدم های مناسب سوال بپرسید

اگر در خیابان دنبال کسی برای پرسیدن آدرس هستید ، معمولاً جوان  تر ها توانایی صحبت به زبان انگلیسی را دارند. می‌توانید از مسوولین هتل ها، رستوران ها و مغازه ها هم سوال کنید.

  • کارت هتل خود را که به زبان محلی است همراه داشته باشید

 روش دیگر برای حل مشکل زبان در سفر همراه داشتن کارت هتل است. بهتر  است به محض رسیدن به هتل و قبل از ترک محل اقامتتان کارت هتل را از مسول پذیرش تحویل بگیرید. از این طریق می توانید با نشان دادن کارت به راننده تاکسی یا افراد محلی راه برگشت خود به هتل را  به راحتی پیدا کنید و در شهر غریب گم نشوید.

یکی از کاربردی ترین روش ها برای حل  مشکل زبان در سفر استفاده از اپلیکیشن های ترجمه است. اپلیکیشن های  ترجمه ی زیادی  وجود دارد که اگر یکی از آن ها را داشته باشید، می توانید به راحتی با مشکل بلد نبودن زبان در طول سفر کنار بیایید. مثلا اپلیکیشن گوگل ترنزلیت یکی از اپلیکیشن های پرکاربرد زبان است و برای 50 زبان زنده دنیا قابل استفاده است. خوبی این اپلیکیشن این است که هم کلمات تایپ شده و هم کلمات صوتی را می تواند ترجمه کند. ضمنا شما با داشتن یک اپلیکیشن ترجمه در گوشی تلفن همراهتان می توانید با دوربین گوشی همراهتان یک نوشته را اسکن کنید و بعد ترجمه آن را در آن اپلیکیشن مشاهده کنید.

این اپ قابلیت مکالمه هم دارد به این صورت که شما دو زبان (مبدا و مقصد) را انتخاب کرده و در میکروفن صحبت می کنید و اپ هر چه را می شنود به زبان دیگر ترجمه می‌کند.

 حواستان باشد بعضی از این اپلیکیشن ها حتما نیاز به آنلاین بودن دارند و برخی از آنها در حالت آفلاین هم کار می کنند.

  • از دوربین تلفن همراه برای ثبت مسیرتان استفاده کنید

از تلفن همراه برای عکاسی از تقاطع ها، ساختمان ها، تابلوها و چیزهای شاخصی که به پیدا کردن مسیر بازگشت از طریق عکس ها به شما کمک می‌کنند استفاده کنید. مخصوصا وقتی نمیتوانید تابلوهای خیابان و یا اعداد را بخوانید. اگر از مترو استفاده می کنید در هنگام ورود از نقشه مترو عکس بگیرید تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

  • افرادی را پیدا کنید که در حال یادگیری زبان هستند

 روش دیگر برای حل مشکل زبان در سفر  پیدا کردن افرادی است که در حال یادگیری زبان هستند.اگر دنبال افرادی می گردید که علاقه مند هستند با مکالمه با شما زبان انگلیسی شان را تقویت کنند، یک راه فوق العاده، گشت زدن در خوابگاه های دانشجویی است. کتاب فروشی ها هم محل مناسبی برای پیدا کردن این افراد است.

  • یک نقشه کاغذی به زبان محلی همراه داشته باشید

مشکل زبان در سفر

معمولاً در میز اطلاعات هتل ها این نقشه ها پیدا می شود. از افرادی که آنجا هستند بخواهید که مقصدتان را بر روی نقشه مشخص کنند. بسیاری از اوقات من در خیابان با سلام کردن به زبان محلی از کسی مسیرم را روی نقشه می پرسم و آنها به خوبی راهنمایی ام می کنند.

 در  این مطلب درباره ی حل مشکل زبان در سفر صحبت کردیم. اگر قصد سفر ارزان دارید حتما به وب سایت هتل متل مراجعه کنید. در هتل متل  می توانید ارزان ترین بلیط هواپیما و مقرون به صرفه ترین رزو هتل را  در اختیار داشته باشید.

 برای خرید ارزان ترین بلیط هواپیما کلیک کنید

دکمه بازگشت به بالا