نکات کلیدی برای بستن چمدان

آشنایی با روش درست چمدان بستن

نکات کلیدی برای بستن چمدان-مجله ی هتل متل

بسته بندی چمدان مسافرتی ممکن است، کار راحتی به نظر بیاید.  اما اغلب با کمبود فضا، اضافه وزن و پرداخت جریمه یا حتی گم شدن اشیاء قیمتی رو به رو می شویم.

گاه به خود می‌آییم و می‌بینیم ساعت‌ها و روزها مشغول بستن چمدان برای سفری دو روزه‌ایم و باز سفر چیزی کم دارد. اما شاید بر طبق فرمول زیر بشود چمدانی درخور برای سفر بست.اگر شما هم جزء این دسته افراد هستید در مقاله ی نکات کلیدی برای بستن چمدان ،  نحوه ی درست چیدمان چمدان را  بیان می کنیم.
نکات زیر راهنمایی در مورد هر مرحله از بسته بندی چمدان است. از انتخاب یک چمدان مناسب گرفته تا تا زدن لباس ها و توصیه های مفیدی که در هنگام بسته بندی، به شما کمک می کند ذکر شده است.

چگونه لباس ها را بسته بندی کنیم؟

یکی از مهم ترین نکات در بستن چمدان چگونگی بسته بندی یا تازدن لباس هاست.در این قسمت از  مقاله ی «نکات کلیدی برای بستن چمدان» با نحوه ی بسته بندی لباس ها آشنا خواهیم شد.

نوشته های مشابه
لباس ها را به صورت گرد تا کنید تا فضای خالی ایجاد شود
اصلاً احساس جالبی نیست که به مقصد تعطیلات خود برسید و کلی لباس برای اتو کشیدن انتظارتان را بکشد. برای حفظ فضا و جلوگیری از چروک شدن، لباس ها را به جای تا کردن به صورت گرد دولا کنید و سپس آن ها را در کیسه های وکیوم بگ قرار دهید. وکیوم بگ کیسه ای است که لباس ها را می توان در آن فشرده کرد تا جای کمتری اشغال کند. این کیسه ها به شما کمک می کند که فضای بسیار بیشتری در چمدان شما آزاد شود و جلوی چروک شدن را هم خیلی بهتر می گیرد. البته اگر به این کیسه ها دسترسی ندارید ، لوله کردن و گرد کردن لباس ها کفایت می کند.

شلوارها را از کمر به پایین لوله کنید و آستین‌های تی‌شرت را به عقب و به سمت خودتان برگردانید به طوری که یک مستطیل درست شود و آن وقت دست به کار لوله کردن شوید.

روش دیگری هم برای جمع کردن لباس‌ها هست که اصطلاحا بقچه چیدن گفته می‌شود. در این روش لباس‌ها را لایه لایه روی هم بچینید، از بالاترین لایه شروع کنید به تا کردن به شکل یک مربع تا وقتی همه لباس‌ها با هم شکل یک بقچه را بگیرند. ناگفته نماند که اگر به شستن لباس‌ها در سفر فکر کنید می‌توانید لباس کمتری بردارید و از آن‌ها چندبار استفاده کنید.

نکات کلیدی برای بستن چمدان

فضای مرده را پر کنید
در هنگام بسته بندی، نیاز دارید که از کوچکترین فضای موجود در چمدان هم استفاده کنید. تاپ، لباس زیر، جوراب و هر لباس کوچکی را به صورت گرد تا کنید و آن ها را درون کفش هایتان قرار دهید تا هر فضای ممکنی پر شود.
لباس ها را از ضخیم به نازک داخل چمدان بچینید

یکی از نکات کلیدی  برای بستن چمدان  ترتیب چیدن لباس ها ست.

وقتی همه چیز آماده شد و در کیسه‌های پلاستیکی قرار گرفت نوبت به چیدن می‌رسد. کفش‌ها را که در کیسه پلاستیکی گذاشته‌اید در کنار چمدان بگذارید، می‌توانید جوراب‌ها را لوله کنید و در آنها قرار دهید. بعد لباس‌های لوله شده را روی کفش‌ها بچینید. ابتدا باید شلوارها و لباس‌های ضخیم را که قبلا لوله شده گذاشت و بعد به لباس‌های نازک رسید. گذاشتن لباس‌ها و وسایل سنگین کف چمدان، باعث می‌شود تعادل برقرار ‌شود و حمل چمدان آسان‌تر باشد. دقت کنید که لباس‌ها باید طوری کنار هم قرار بگیرند که به هم بچسبند و فضای خالی در بین‌شان نباشد.

لباس های رسمی را کف چمدان قرار دهید

لباس‌های رسمی یا لباسی که اتو دارد را بگذارید کف چمدان و آستین و پاچه‌ها را بیرون از چمدان آویزان کنید تا در نهایت وقتی همه وسایل چیده شد آن‌ها برگردانید روی وسایل. می‌توانید برای جلوگیری از خراب شدن شکل یقه پیراهن، کمربند را داخل یقه قرار دهید.

به سبک بازی جورچین چمدانتان را ببندید

یکی از بهترین راه‌های بستن چمدان در سفرهای طولانی، پر کردن وجب‌به‌وجب فضای خالی آن است برای نمونه درون کفش‌ها را با جوراب‌ پرکنید. بعد کفش‌ها را در یک کیسه‌ی خرید نایلونی گذاشته و در کف چمدان قرار دهید تا لباس‌ها آلوده نشوند.

کیسه های زیپ دار
معمولاً تمام وسایل الکترونیکی، کابل ها، و آن خرده ریزهایی که در آوردنشان در هنگام برخورد با نگهبانی می تواند یک عمر طول بکشد را چگونه سازماندهی می کنید؟  اگر می خواهید بسته بندی وسایلتان منظم باشد پس بهتر است که کیسه های پلاستیکی زیپ دار را تهیه کنید. کیسه های اضافی هم تهیه کنید تا وسایل الکترونیکی مثل شارژر گوشی، شارژر دوربین، آداپتورها، هدفون، وسایل کوچکی که در هنگام بازگشت به خانه لازمتان می شود (کلید خانه، بلیت پارکینگ، کلیدهای ماشین)، قرص و دارو، وسایل بهداشتی دستی و سایر اکسسوری های خرد و ریز را در آن ها نگهداری کنید.
 چمدانی سبک وزن بخرید

نکات کلیدی برای بستن چمدان

فکر نکنید که خریدن گرانترین چمدان شیک موجود در بازار حتماً به نفعتان خواهد بود، بلکه احتمال بیشتری دارد که سارقان را در فرودگاه و در هنگام سفر جذب کند. شاید بهتر باشد که چمدانی سبک وزن تهیه کنید و خیلی جلب توجه نکنید. اگر از چمدانی با پوشش سخت و محکم استفاده کنید، می تواند حتی پیش از اینکه شروع به بسته بندی کرده باشید حدود 4 کیلو به وزن بار شما اضافه کند، پس گرانقیمت بودن همیشه هم خوب نیست.
بسته بندی لوازم آرایش
این توصیه ای مخصوص خانم هاست. برای این که در مسافرت جلوی ترک خوردن کرم پودر یا سایه چشم خود را بگیرید، پد پنبه ای تختی را بین کرم پودر و درب آن قرار دهید.
چگونه جلوی تراوش مایعات را بگیریم
تصور کنید که چمدان خود را باز کنید، بوی جوجوبا و اسطوخودوس به مشامتان برسد، و بعد متوجه شوید که تمام محتویات چمدانتان با لایه ای ضخیم و چسبناک از شامپو پوشیده شده است. شاید برای همه ما چنین اتفاقی بارها پیش آمده باشد. برای جلوگیری از این اتفاق، درب بطری های مایعات را باز کنید و لایه ای از نوار پلاستیکی روی بطری قرار دهید و دوباره درب آن را ببندید. بعد با چسب نواری شفافی فاصله خالی اتصال درب با بطری را چسب بزنید. حالا می توانید بدون نگرانی از تراوش مایعات سفر کنید.
چمدان خود را وزن کنید
ترازوی چمدان قابل حملی تهیه کنید و هم ابتدا و هم انتهای سفر چمدان و ساک های خود را وزن کنید تا ببینید که چقدر تا رسیدن به محدودیت وزن تعیین شده از سوی فرودگاه جا دارید. اگر به محدودیت تعیین شده نزدیک باشید، شاید بهتر باشد که بعضی از لباس های سنگین تر خود را به تن کنید یا اینکه از همان اول یک سری وسایل را با خود حمل نکنید (مثل وسایل بهداشتی سنگین که آن ها را در زمان رسیدن به مقصد نیز می توانید بخرید).
محدودیت های خود را بدانید
وزن مجاز بار می تواند بسته به هر شرکت هواپیمایی متفاوت باشد. قبل از اینکه به فرودگاه برسید حتماً از محدودیت های بار خود مطلع شوید. بعضی شرکت ها به شما اجازه می دهند که دو کیف را حمل کنید ولی نه همه آن ها، و وزن مجاز نیز از نظر هر شرکت متفاوت است.

نکات مهم

بعد از مرحله ی بسته بندی لباس ها ، نکات مهمی نیز وجود دارد که باید قبل از سفر به آنها دقت کردید.در این قسمت از مقاله ی« نکات کلیدی در بستن چمدان» به این نکات می پردازیم.

روی چمدان خود لیبل بزنید

نکات کلیدی برای بستن چمدان

در هنگام جستجو برای چمدانتان در فرودگاه، احتمالاً چمدان های زیادی شبیه به مال شما وجود خواهد داشت. چمدان خود را با تگ های خاص با دقت لیبل بزنید و حتی کمی ظاهر آن را تزئین کنید تا بتوانید در انبوه چمدان ها به راحتی آن را پیدا کنید. آن را با روبان، استیکر یا حتی بند کفش های رنگی تزئین کنید تا بلافاصله قابل تشخیص باشد.
کیف دستی مناسبی به همراه داشته باشید
هر چقدر هم چمدان خود را خوب تزئین کنیم، باز هم بدترین اتفاق ممکن است رخ دهد. بعضی وقت ها چمدان ها در فرودگاه گم می شوند. حتماً وسایل ارزشمند خود را در کیف دستی خود قرار دهید و همیشه یک دست لباس نیز در کیف دستی تان داشته باشید. این گونه مجبور نیستید که به محض رسیدن به مقصد با عجله به فروشگاه ها بروید تا لباس جایگزین بخرید.
جلوی لک افتادن لباس ها را بگیرید
تا به حال شده که لباس های روشن را در چمدان گذاشته باشید و بعد وقتی به مقصد رسیدید متوجه شدید که روی آن ها لک افتاده؟ دیگر هرگز چنین مشکلی نخواهید داشت. اول از همه، همیشه لباس های رنگی روشن خود را از داخل به بیرون تا کنید و درون چمدان بگذارید، و دوماً، کلاه های پارچه ای یک بار مصرف مخصوص دوش گرفتن که در هتل به شما می دهند را با خود نگه دارید و از آن ها برای پوشاندن کف کفش هایتان استفاده کنید
چگونه وسایل ارزشمند را امن نگه داریم
برای اینکه از به سرقت رفتن وسایلتان جلوگیری کنید، بهتر است که پنهان کاری کنید و پول نقد خود را جلوی دید نگذارید. اگر در ساحل هستید و می خواهید شنا کنید، پول خود را درون جعبه خالی لوسیون ضد آفتاب مخفی کنید. همچنین می توانید اسکناس های خود را تا کنید و درون ظرف خالی بالم لب قرار دهید.

در مقاله ی« نکات کلیدی برای بستن چمدان» شما را با چگونگی بهینه بستن چمدان ها آشنا کردیم.اگر قصد سفر دارید  و می خواهید سفر ارزانی داشته باشید به وب سایت هتل متل مراجعه کنید. در هتل متل شما می توانید با مقایسه ی قیمت بلیطها و هتل ها ، بهترین و مقرون به صرفه ترین بلیط هواپیما و رزو هتل را انجام دهید.

دکمه بازگشت به بالا