هاستل با هتل فرق می کنه؟

ویژگی ها، مزایا و معایب هاستل ها

 هاستل با هتل فرق می کنه؟ – مجله ی هتل متل

احتمالا در سال های اخیر بارها وبارها اسم هاستل به گوشتان خورده است؛ و شاید کنجکاو شده اید بدانید که هاستل ها چه نوع اقامتگاهی هستند چه فرقی با هتل دارند و برای چه کسانی مناسب هستند؟

هاستل اقامتگاهی است با اتاق های اشتراکی و چندین تخت خواب. در واقع هاستل شبیه به اتاق های خوابگاه های دانشجویی است که شما یک اتاق را با دیگر مسافران شریک می شوید. البته بعضی از هاستل ها اتاق های خصوصی هم دارند، که در ازای آن قیمت بالاتری هم دریافت می کنند.

نوشته های مشابه

 هاستل با هتل فرق می کنه؟

اقامت در هاستل برای چه کسانی مناسب است؟

اتاق های اشتراکی هاستل برای کسانی مناسب است که به تنهایی سفر می کنند و تمایل دارند هزینه های سفرشان را کاهش دهند. یا کسانی که علاوه بر بازدید از اماکن تاریخی و توریستی؛ گسترش ارتباطات اجتماعی و تعامل با دیگران نیز، برایشان اهمیت ویژه ایی دارد .

مزایای اقامت در هاستل

مهم ترین مزیت هاستل ها ،قیمت مناسب آنهاست. هاستل در مقایسه با هتل هزینه بسیار کمتری دارد که همین موضوع باعث جذابیت آنها برای افراد مختلف شده است.

مزیت دیگر هاستل ها این است که معمولا در مرکز شهرها قرار دارند و دسترسی آنها به امکانات حمل و نقل عمومی راحت تر است.

علاوه بر اینها اکثر هاستل ها آشپزخانه دارند که خود این موضوع نیز می تواند یکی از عوامل کاهش دهنده ی هزینه ها ی سفر باشد.

 معایب اقامت در هاستل

طبیعاتا نباید انتظار داشته باشیم تمام امکانات هتل را در هاستل هم بیابیم . یک تفاوت مهم هاستل با هتل آن است که؛ در هاستل خبری از مستخدم و سرویس نظارت روزانه نیست و هر کس خودش مسول نظافت تخت و محل اقامت خودش است. ممکن است هاستل ها حوله و ملحفه در اختیار شما قرار بدهند، اما حتما در ازای آن از شما هزینه ایی نیز دریافت می کند.

اتاق های هاستل معمولا تلویزیون ندارند و سرویس بهداشتی و حمام هم به صورت اشتراکی استفاده می شود که طبیعتا به تمیزی سرویس هتل ها نیستند. علاوه بر اینها برخی از هاستل ها ، ساعت خاموشی دارند که بعد از آن ساعت کسی حق ورود و خروج ندارد. این مسئه هم می تواند باعث تامین امنیت شود و هم از طرفی ممکن است شما نتوانید به راحتی با آن کنار بیایید زیرا که ساعت ورود و خروجتان محدود می شود و آزادی عمل کمتری دارید. پس لازم است با توجه به شناختی که از خود دارید و با توجه به اولویت های خودتان ؛ قبل از رزور هاستل حتما به این موضوع نیز دقت کنید.

امنیت هاستل با هتل فرق می کنه؟

نکته ایی که شاید دغدغه ی بسیاری از مسافرین علاقه مند به اقامت در هاستل باشد این است که؛ با توجه به اشتراکی بودن اتاق های هاستل ؛ آیا امنیت لازم در آنها وجود دارد؟ و آیا هاستل و هتل از نظر امنیت با هم متفاوت هستند؟

باید خدمتتان عرض کنم که هاستل ها هم به اندازه ی هتل ها به مسئله ی امنیت اهمیت می دهند. از تمام مسافرین مدارک شناسایی معتبر دریافت می کنند که در صورت بروز مشکل امکان پیگیری وجود دارد. علاوه بر این هاستل ها کمد های قفل دار در اختیار شما قرار می دهند که می توانید لوازم ارزشمند خود را داخل آن قرار دهید و از این نظر با خیال راحت تری روزهای اقامتتان را سپری کنید.

 هاستل با هتل فرق می کنه؟

نکات مهم برای اقامت در هاستل

توجه کردن به یکسری از نکات باعث می شود که شما تجربه ی بهتری از  اقامت در هاستل داشته باشید:

  • قبل از رزور هاستل حتما نظرات مربوط به اتاق ها را بخوانید و تا جایی که برایتان امکان دارد در مورد هاستل تحقیق کنید
  • هاستل را فقط برای یک شب رزرو کنید تا در صورتی که شرایط آن مورد پسند شما نبود امکان تغییر محل اقامتتان را داشته باشد.
  • لوازم بهداشتی مثل حوله وصابون و ملحفه را همراه خود داشته باشید.
  • با توجه به شلوغی هاستل و رفت وآمد زیاد در آنها ، همراه داشتن چشم بند و گوش بند می تواند آرامش بیشتری برای شما فراهم کند.

در ایران هم هاستل وجود دارد؟

  شاید فکر کنید این مدل از اقامتگاه هنوز در ایران وجود ندارد. اما با توجه به استقبال مسافران از اقامت در هاستل ها طی سال های اخیر و رواج سفر های ارزان قیمت، این نوع از اقامتگاه نه تنها در شهرهای بزرگ بلکه در مناطق بکر و دست نخورده هم یافت می شود.

کیفیت بالای این هاستل ها باعث شده که بیشتر افردا در کنار اقامت در هتل، اقامت در هاستل را نیز به عنوان یک گزینه ی مهم و هیجان انگیز در نظر بگیرند.

 

 

 

دکمه بازگشت به بالا