هیجان در پارک ملت مشهد

معرفی امکانات تفریحی پارک ملت مشهد

هیجان در پارک ملت مشهد- مجله ی هتل متل

تعداد زیادی از مسافران شهر مشهد با اینکه بارها به این شهر سفر کرده اند اما به جز مناطق خاص از جمله حرم مطهر امام رضا (ع)، با دیگر اماکن دیدنی این شهر  غریبه اند.

در این مقاله سعی داریم شما را با یکی از هیجان انگیز ترین و بزرگترین پارک های شهر مشهد؛ آشنا کنیم.

نوشته های مشابه

 تاریخچه ی پارک

پارک ملت مشهد یکی از قدیمی ترین پارک های شهر است که در سال 1343 توسط دو طراح انگلیسی و به سبک پارک های انگلستان پایه گذاری شد و در ادامه این پروژه توسط دو مهندس ایرانی به انتها رسید. این پارک در ابتدا پارک «امین مهر» نام داشت و بعد از انقلاب به پارک ملت تغییر نام پیدا کرد.

این پارک که بیش از دو برابر پارک لاله مساحت دارد با 35 هزار اصله درخت با قدمت چند ده ساله، منظره ی زیبایی را در اطراف شهر مشهد ایجاد کرده است.

امکانات پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد علاوه بر امکانات تفریحی و شهربازی امکانات فرهنگی و ورزشی و رفاهی هم دارد. مثلا در این پارک یک سالن سینما و چندین سالن تئاتر وجود که سالن اصلی تئاتر شهر نیز در این مجموعه است.

مسولان این پارک ، حیات وحش کوچکی را درآن شکل داده اند.  که البته تعداد حیوانات و پرندگان آن محدود است اما بازدید از آن برای علاقه مندان خالی از لطف نیست.

 امکانات تفریحی

اصلی ترین و هیجان انگیز ترین بخش این پارک، شهربازی بزرگ و مجهز آن است. این شهربازی در سال 1351 و به عنوان اولین شهربازی مشهد افتتاح شد.در زیر به برخی از امکانات تفریحی و بازی های هیجان انگیز این شهربازی اشاره می کنیم.

  • فانفار

بزرگترین چرخ وفلک خاورمیانه در سال 1384 به این مجموعه اضافه شد. این چرخ و فلک غول آسا برای 450 نفر ظرفیت دارد و تا ارتفاع 80 متری از زمین فاصله می گیرد.

هیجان در پارک ملت مشهد

  • اسکای فلای

یا تاب چرخشی که در ارتفاع 24 متری از سطح زمین تجربه ی هیجان انگیزی را برای شما رقم می زند.

  • اسکیت برد

اسکیت روی ریلی u شکل آن هم در ارتفاع 30 متری و با سرعت 60 کیلومتر، حتما علاقه مندان خاص خود را دارد.

  • ترن هوایی

قطعا یکی از مهیج ترین  بازی های موجود در پارک، ترن هوایی است. تجربه ی صعود و سقوط های هیجان انگیز آن هم با سرعت 60 کیلومتر بر ساعت، شیفتگان خاص خودش را دارد.

هیجان در پارک ملت مشهد

  • گردباد

اگر یکی از آرزوهای دوران کودکی شما دیدن گردباد از نزدیک بوده اکنون با این دستگاه تجربه ایی شبیه به گیر کردن در یک گردباد خطرناک را خواهید داشت.

  • صندلی فضایی

چرخیدن با سرعت آن هم در ارتفاع 13 متری از سطح زمین تجربه ی جذابی را برای شما رقم می زند.

  • سقوط آزاد

 اگر از علاقه مندان به سقوط آزاد هستید؛ در پارک ملت مشهد این امکان برای شما فراهم شده است تا از ارتفاع 20 متری بپرید و چالش هیجان انگیزی را برای خود رقم بزنید.

  • سورتمه

فکر بارها و بارها چرخیدن با سرعت 44 کیلومتر بر ساعت نیز باعث سرگیجه می شود اما؛ با این حال افراد زیادی هستند که دلشان نمی خواهد به هیچ عنوان این تجربه ی شگفت انگیز را از دست بدهند.

هیجان در پارک ملت مشهد

دیواری بلند برای علاقه مندان به صخره نوردی و کوه پیمایی. این دیوار به تازگی به پارک ملت مشهد اضافه شده  است. علاقه مندان علاوه بر تجربه ی صخره نوردی ، با ثبت نام در دوره های آموزشی؛ بتوانند این رشته مهیج را به طور کاملا اصولی یاد بگیرند.

  • گیم سنتر

پارک ملت مشهد باعث فضایی را فراهم می کند تا علاقه مندان به بازی های کامپیوتری نیز دست خالی از این پارک برنگردند.  گیم سنتر پارک ،فضایی سرپوشیده است که در سال 97 افتتاح شده و علاوه بر بازی های کامپیوتری؛ امکان استفاده از باشگاه بولینگ و بیلیارد نیز در آن فراهم است.

امکانات ورزشی

در پارک ملت مشهد امکانات متعددی برای کسانی که اهل ورزش کردن هستند نیز در نظر گرفته  شده است. امکاناتی مانند:

استخر روباز با ظرفیت 400 نفر

زمین چمن برای بازی فوتبال و زمین مناسب و استاندارد برای ورزش های مانند بسکتبال ، تنیس و والیبال.

در این پارک مسیر اختصاصی برای پیاده روی نیز وجود دارد. اگر شما پیاده روی را به هر نوع ورزش دیگری ترجیح می دهید می توانید از این مسیر نیز استفاده کنید.

امکانات رفاهی

علاوه بر تمام امکانات تفریحی و ورزشی ، خصوصیت دیگری که پارک ملت مشهد را از دیگر پارک ها متمایز می کند، امکانات رفاهی خاص آن است. امکاناتی نظیر:

فودکورت، بوفه، اورژانس و اتاق مادر و کودک برای آرامش بیشتر مادران و فرزندان.

نحوه ی دسترسی

اگر قصد داشته باشید با ماشین شخصی خودتان از پارک دیدن کنید، در بزرگراه وکیل آباد به سمت بلوار همت می روید. خبر خوب اینکه با مترو واتوبوس نیز امکان دسترسی به این پارک هیجان انگیز را خواهید داشت.

لازم به ذکر است فاصله این پارک تا حرم مطهر در حدود 12 کیلومتر است.

 

دکمه بازگشت به بالا