چه زمانی به کیش سفر کنم؟

بهترین زمان سفر به کیش کدام فصل است؟

چه زمانی به کیش سفر کنم -مجله  هتل متل

زمان مناسب سفر به جزیره ی زیبای کیش برای هر کس با توجه به نیت و هدفش  متفاوت خواهد بود. مثلا عده ایی فقط به قصد گشت وگذار در طبیعت و استفاده از آب و هوا به کیش سفر می کنند و برای عده ایی دیگر خرید و بازارگردی در جزیره مهم تر است. بعضی دیگر نیز به دنبال سفر ارزان و زمانی خلوت برای سفر هستند.

چه زمانی به کیش سفر کنم

نوشته های مشابه

چه زمانی به کیش سفر کنم که آب وهوایی متعادل داشته باشد

با توجه به اینکه جزیره ی کیش یک جزیره گرمسیری است نباید از آن انتظار آب وهوای سرد داشت اما با این حال هر چهار فصل آب وهوای متفاوتی دارد. مثلا اگر در فصل بهار و تعطیلات نوروز قصد سفر به جزیره ی زیبای کیش را داشته باشید؛  هوایی خنک و ملایم با میزان رطوبت پایین انتظار شما را می کشد. هر چند که به علت سفرهای نوروزی حتما باید انتظار شلوغی اماکن تفریحی و  اقامتگاه ها را داشته باشید.

اگر نیت شما از سفر به کیش استفاده از آفتاب و تفریحات ساحلی و شنا در آب های خلیج فارس است مسلما فصل تابستان برای شما مناسب تر از بقیه فصول است. البته که باید در این فصل انتظار دمای 50 درجه و هوای شرجی را داشته باشید. اما تفریحات هیجان انگیز ساحلی و جشنواره ها این قابلیت را دارند که هر انسان فراری از گرما نیز به سمت جزیره ی کیش جذب کند.

شاید شما عاشق فصل پاییز آب و هوای بارانی باشید و علاقه داشته باشید در این فصل سفر کنید. باید این نکته را به شما یادآور بشوم که در فصل پاییز آب و هوای جزیره خیلی قابل پیش بینی نیست. مهرماه حال و هوای جزیره هنوز تابستانی و شرجی است . با شروع آبان ماه آب و هوای جزیره نیز رنگ جدیدی به خود می گیرد. گاهی شرجی تابستان و گاهی باران های تند. آذرماه و فصل زمستان نیز دمای هوا بین 9 تا 22 درجه و پرباران ترین ماه های سال در جزیره است.

بهترین زمان سفر به کیش برای علاقه مندان به خرید و بازارگردی

اگر انگیزه ی اصلی شما از سفر به جزیره ی کیش گشتن در بازارها ی رنگانگ و جذاب جزیره و خرید است. در عین حال دوست دارید خریدهایتان را به بهترین وارزان ترین قیمت انجام دهید، به شما پیشنهاد می دهم که در فصل پاییز به جزیره سفر کنید. قطعا جشنوارهای تخفیف پاییزی متعدد و حراج بزرگ روز کیش در روز 20 آبان برایتان غافلگیر کننده خواهد بود.

بهترین زمان سفر به کیش از نظر شرکت در جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی و تفریحات ساحلی

بدون شک یکی از بهترین زمان های سفر به کیش وقتی است که؛ جشنواره ها و رویدادهای مختلف فرهنگی در حال برگزاری است. با شروع فصل تابستان جشنواره ها و کنسرت های مختلف در جزیره آغاز می شود و یک تابستان هیجان انگیز و پراز شور و نشاط را برای شما فراهم می کند. جشنواره های مثل جشنواره آبنبات چوبی، جشنواره ی خرید، جشنواره ی سلامت و مسابقات رالی که هیجان سفر شما را دو چندان می کند.

برای تفریحات ساحلی و غواصی کردن در آبهای خلیج فارس نیز نیاز است که هوا آفتابی و دریا غیر طوفانی باشد؛ که این شرایط معمولا در فصل بهار و تابستان ایجاد می شود. برای تجربه کردن غواصی حتما باید آب و هوای جزیره را از قبل بررسی کنید و برنامه ریزی صحیحی برای آن انجام دهید.

چه زمانی به کیش سفر کنم

 بهترین زمان سفر به کیش از نظر خلوتی و سفر ارزان

شاید شما جزو آن دسته از افرادی باشید که خلوتی و ارزانی سفر از هر چیز دیگری برایتان مهم تراست. یا اینکه بعد از یک سفر هیجان انگیز به جزیره دوباره دلتنگ شده اید. اما ترجیح می دهید حواستان به مخارج و هزینه هایتان نیز باشد. در این صورت پیشنهاد ما به شما این است که مرداد ماه یا فصل زمستان را برای سفر انتخاب کنید. در ماه مرداد به خاطر گرمای هوا و رطوبت زیاد کمترین تراکم جمعیت درجزیره را شاهد خواهید بود که این موضوع به روی هزینه های رزو هتل و هزینه ی بلیط تاثیر مستقیم می گذارد.

 با هر قصد و نیتی که به جزیره زیبای کیش سفر کنید. و هر فصلی را برای سفرتان انتخاب کنید؛ مطمئن باشد تجربه ایی شگفت انگیز انتظارتان را می کشد .

اگر قصد دارید به کیش سفر کنید می توانید با مراجعه به سامانه ی هتل متل برای خرید بلیط و رزو هتل، سفر رویایی را برای خود رقم بزنید.

 

 

 

دکمه بازگشت به بالا