چگونه بعد از سفر افسرده نشوید

آشنایی با راه کار های جهت افسرده نشدن پس از سفر

چگونه بعد از سفر افسرده نشوید-مجله ی هتل متل

زمانی که از سفر بر می گردید این شما هستید که تغییر کرده اید ولی شهر ،خانواده و دوستان شما همانند سابق زندگی می کنند. در خانه و محله شما نیز  هیچ تغییری رخ نداده است. این موضوع در ابتدا شاید باعث جدا شدن شما از خانواده و دوستان شود.و ممکن است حسی شبیه به افسردگی را تجربه کنید.  اگر می خواهید بدانید چگونه بعد از سفر افسرده نشوید تا پایان این مقاله با  ما همراه باشید.

افسردگی پس از سفر چیست؟

چگونه بعد از سفر افسرده نشوید

نوشته های مشابه

بسیاری از افراد، اوایل برگشتشان به خانه بسیار خوشحال می شوند. در این مواقع، حس راحتی و آسایش به شما غلبه می کند. چرا که دیگر لازم نیست مدام مراقب گم شدن وسایل خود باشید، در تخت خود به راحتی می خوابید و صبح بدون هیچ نگرانی از حرکت و سفر بیدار می شوید. با دوستان خود پس از مدت ها، ارتباط برقرار می کنید و خانواده خود را می بینید. اما کم کم متوجه تفاوت هایی در حس و حال درونی خود می شوید. ممکن است متوجه شوید که دیگر متعلق به خانه خود نیستید و حتی گاهی با دوستانی که تا قبل از سفر بسیار صمیمی بودید، احساس غریبگی داشته باشید. و دچار کرختی وناامیدی می شوید. که این حالات افسردگی بعد از سفر نام دارد.

دلایل افسردگی پس از سفر چیست؟

جالب است بدانید یکی از دلایل بروز افسردگی پس از سفر، آن است که سفر بسیار تحول آفرین است.  موجب می‌شود هر فرد در طی سفر احساس کند که بسیار متفاوت تر از قبل شده. اما با بازگشت به خانه، حس می‌کنید که هیچ تغییری در زندگی شما رخ نداده؛ در حالی که عمیقا همه چیز برای شما تغییر کرده است. همچنین کنار آمدن با خاطرات سفر برای بسیاری از افراد دشوار است. پس ابتلا به افسردگی پس از سفر برای بسیاری از مسافران موضوعی عادی و رایج است؛ اما چطور باید اثرات این نوع از افسردگی را به حداقل رساند؟ در ادامه به بیان این موضوع می‌پردازیم.

راهکارها

حال که با افسردگی بعد از سفر آشنا شدیم در ادامه به راه کارهایی اشاره می کنیم برای اینکه یاد بگیریم چگونه بعد از سفر افسرده نشوید.

 

  • راجع به سفر خود بنویسید
چگونه بعد از سفر افسرده نشوید
چگونه بعد از سفر افسرده نشوید

نوشتن خاطرات و تجربیات سفرتان به عنوان یک سفر نامه یا راهنمای سفر می تواند روشی عالی برای برای مقابله با افسردگی بعد از سفر باشد. حتی به اشتراک گذاشتن عکس هایی که در طول سفر گرفته اید در شبکه های اجتماعی نیز می تواند به بهبود حالتان کمک کند.

  • بازگشت به خانه را همیشگی ندانید

بسیاری از افرادی که تجربه سفری عالی را پشت سر می گذارند، بعد از سفر و برگشت به خانه، سفر را برای خود تمام شده می پندارند و دچار افسردگی بعد از سفر می شوند. در صورتی که سفر در زندگی شما، مسیری را باز کرده است که برای همیشه ادامه خواهد داشت. فکر نکنید که دیگر سفر تمام شد و شما برای همیشه به خانه بازگشته اید. اکنون شما راه و چاه سفر رفتن را یاد گرفته اید. در نتیجه بهتر و بیشتر می توانید به سفر بروید.

 

  •  در صورت امکان، فورا به روزهای کار یا تحصیل برنگردید

هیچ چیز به اندازه بازگشت سریع به روال قبلی زندگی و پرداختن به کار یا تحصیل، افسردگی پس از سفر را در وجود شما تشدید نمی‌کند. پس پیشنهاد می‌کنیم پس از اتمام سفر، سریعا به زندگی روزمره خود باز نگردید؛ اگر می‌توانید پس از سفر چند روزی از کار یا تحصیل دور بمانید؛ با این کار به خودتان فرصت بازگشت به زندگی روزمره را می‌دهید و در این فرصت کارهای عقب مانده خود را انجام می‌دهید.

  •  ذهنیت خود را به عنوان یک مسافر حفظ کنید

غالب افراد در هنگام سفر دارای طرز فکر متفاوتی هستند؛ چرا که در برابر تجربیات جدید و سرگرم کننده بسیار مشتاق هستند.  پس تلاش کنید تا در روزهای عادی زندگی، مانند لحظاتی که در مسافرت هستید؛ از تجربیات جدید استقبال کنید و هیجان ناشی از سفر را در وجود خود زنده نگه دارید. سعی کنید محل زندگی خود را بهتر بشناسید. باز اماکن گردشگری شهر خود دیدن کنید.  رستورانها و کافه های جدید را امتحان کنید و سعی کنید برای  هر تجربه ی نویی مشتاق باشید.

 

  •  برای سفر های بعدی خود برنامه‌ریزی کنید

چگونه بعد از سفر افسرده نشوید

یکی از بهترین راه‌ها برای اینکه بعد از سفر افسرده نشوید  این است که برای سفرهای بعدیتان برنامه ریزی کنید. در واقع تهیه فهرستی از نام شهرها یا کشورهای مورد علاقه‌تان، به شما کمک می‌کند تا احساس لذت و نشاط در وجود شما لبریز شود. و به اتمام لحظات خوش سفر فکر نکنید. در روزهای بعدی برای به واقعیت پیوستن لیست خود تلاش کنید و با تمرکز بر روی شرایط موجود، تاریخ‌های مورد نظرتان را برای سفرهای بعدی ثبت کنید.

  •  به مسافران محل زندگی خود کمک کنید

بسیاری از ما زمانی که به شهر یا کشورهای مختلف سفر می‌کنیم؛ ممکن است در مسیرهای مختلف گم شویم و با راهنمایی گرفتن از سایر افراد مسیر خود را پیدا کنیم. زمانی که سفر شما به پایان رسید و به خانه بازگشتید، قاعدتا باید در محل زندگی خود شاهد توریسم یا افراد غریبه با منطقه خود باشید. پس با کمک به آن‌ها و راهنمایی‌های لازم، به آن‌ها کمک کنید تا نیازهای خود را برطرف کنند.

 

  • با دوستان و نزدیکان خود معاشرت کنید

سعی کنید برای مقابله با افسردگی بعد از مسافرت، فرصتی برای معاشرت با دوستان و خانواده خود بیابید و تا جای ممکن تنها نمانید.
فراموش نکنید که ارتباطات اجتماعی موجب می‌شود تا در شرایط پویاتری قرار بگیرید و راحت‌تر به زندگی روزمره خود بازگردید.
  •  از المان ها ونشانه های سفر خود در زندگی روزمره استفاده کنید
 طبیعتا شما نمی توانید همیشه در سفر باشد اما می توانید المان هایی از سفر را با خود داشته باشید. اگر از غذایی در طول سفر خوشتان آمد٬ دستور پخت آن را از آن فرهنگ یاد بگیرید و در خانه آن را بپزید. اگر دوست داشتید زبان خارجی یاد بگیرید یا بشنوید٬ به کلاس های مربوط به آن زبان ها بروید.

با استفاده از المان های سفر با زندگی خانگی خود٬ می توانید هرکجا که زندگی می کنید٬ هیجان و حس اکتشاف را در خود زنده نگه دارید.

  • از آنچه بعد از سفر در انتظارتان است آگاه باشید

چگونه بعد از سفر افسرده نشوید

برای بسیاری از افراد قسمت ناراحت کننده ی بازگشت به کار بعد از سفر و استرسی که به سراغ آنها می آید٬ است. با این حال٬ یک راه برای کاهش این استرس٬ یک یا دو روز قبل از برگشتن از سفر با یکی از همکارانتان در ارتباط باشید. همکارتان می تواند همه ی تغییراتی که در شرکت رخ داده را به شما بگوید . این موضوع  می تواند برگشتن به محل کار را نسبت به حالتی که بی خبر به آنجا بروید٬ برایتان آسان تر کند.

 

  • به دنبال افرادی باشید که تجربیات مشترک با آنها دارید

یکی از کارهایی که می توانید در این مواقع انجام دهید، این است که به دنبال افرادی بگردید که همانند شما تجربه سفر داشته باشند. صحبت با این افراد و دانستن تجربیات آن ها آن هم بعد بازگشت از سفر، شما را آرام می کند و از افسدگی بعد از سفر جلوگیری می کند.

در این مقاله با  مفهوم افسردگی بعد از سفر آشنا شدید. و آموختید که چگونه بعد از سفر افسرده نشوید.

برای اینکه سفر ارزانی را تجربه کنید می توانید به وب سایت هتل متل مراجعه کنید.

هتل متل به در کنار شماست تا با  مقایسه ی قیمت بلیط هواپیما و هتل ها بهترین ومقرون به صرفه ترین گزینه ی ممکن را انتخاب کنید.

دکمه بازگشت به بالا