چگونه هم سفر کنیم و هم درآمد داشته باشیم

آشنایی با راه های کسب درآمد در سفر

چگونه هم سفر کنیم و هم درآمد داشته باشیم- مجله ی هتل متل

بسیاری  از ما عاشق سفر و مسافرت هستیم و ترجیح می دهیم  به جای چسبیدن به روزمرگی و ماندن در شهر و دیار خودمان ، اکثر ایام سال را در سفر باشیم .در این صورت ما با یک چالش اساسی مواجه هستیم. اگر قرار باشد بیشتر روزهای سال، در سفر باشیم . از چه راهی درآمد کافی برای این کار را داشه باشیم؟ در واقع چگونه هم سفر کنیم و هم درآمد داشته باشیم؟

اگر این موضوع برای شما هم دغدغه است؛ تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

نوشته های مشابه

درآمد زایی در سفر

سفر رفتن بسیار هیجان انگیز است و بسیاری از ما برای اینکه بتوانیم بیشتر سفر کنیم باید درآمد بیشتری نیز داشته باشیم. شغل های زیادی وجود دارد که می توانید در حین سفر کردن، از طریق آنها درآمد هم کسب کنید .

درادامه مقاله  چگونه هم سفر کنیم و هم درامد داشتاه باشیم به معرفی برخی از مهم ترین مشاغلی که می توانید در طول سفر به آنها مشغول شوید می پردازیم.

چگونه هم سفر کنیم و هم درآمد داشته باشیم

  • آموزش زبان

اگر زبان انگلیسیتان در سطح قابل قبولی است  حتما  به آموزش زبان به عنوان یک شغل جدی نگاه کنید. از آنجا  که زبان انگلیسی زبان بین المللی است اگر شما این مهارت را داشتهب شید می تواندی به خوبی برای کسب درامد از ان استفاده کنید.

هم چنین اگر در کنار زبان انگلیسی به مهارت های دیگری نیز مسلط هستید می توانید به راحتی مشغول به اموزش مهارت های خود به دیگران شوید و کسب درآمد کنید.  پس اگر در هنر یا صنعتی مهارت دارید از آن برای کسب درآمد استفاده کیند

 در ضمن فراموش نکنید که یکی از کارهایی که حتما آن را به خوبی بلدید و در آن مهارت دارید، صحبت کردن به زبان فارسی است. شاید برایتان جالب باشد که در نقاط مختلف دنیا افرادی هستند که به یادگیری زبان فارسی علاقه‌مندند. شما می‎‌توانید این افراد را جذب کرده و درآمد خوبی از این راه کسب کنید.

  • فروش صنایع دستی

یکی از راه‌هایی که جهانگرد‌ها برای کسب درآمد در سفر استفاده می‌کنند ساخت صنایع دستی و فروش آن ها در مقاصد مختلف سفرشان است؛ همچنین خرید صنایع دستی یک منطقه و فروش آن در مناطق دیگر راه حل مناسبی است به شرط آن که درست برای روند خرید و فروش‌تان برنامه‌ریزی کنید و محصولاتی که وزن بالایی ندارند را انتخاب کنید تا حمل و نقل این محصولات در سفر برای‌تان دشوار نشود.

 در صورتکه خودتان  به هنرهای دستی علاقه‌مندید، می‌توانید محصولی را تولید کرده و آن را برای فروش بگذارید. اگر این محصولات خاص کشور شما باشد، برای مردم دیگر نقاط دنیا جذابیت بیشتری خواهد داشت. این کار نه تنها به کسب درآمد در سفر کمک می‌کند، بلکه هنر و فرهنگ کشور شما را به دیگر نقاط دنیا منتقل می‌کند.

  • کار داوطلبانه در سفر

همان‌طور که از اسمش پیداست در کار داوطلبانه شما درآمدی کسب نمی‌کنید اما  معمولا در ازای کار داوطبانه، محل اقامت و غذای رایگان در اختیار شما قرار ی گیرد.و این یعنی دو عامل پر خرج سفر کردن را از روی دوش‌تان برمی‌دارند .
هرچند ممکن است خوش‌شانس باشید و کارفرما از کارتان خوشش بیاید و به شما پیشنهاد مبلغی را بدهد تا بیشتر در آن محل بمانید و اینگونه بتوانید درآمدزایی نیز داشته باشید.

  •  فریلنسینگ آنلاین

چگونه هم سفر کنیم وهم درامد داشته باشیم

در کل فریلنسر‌ها با تخصص‌های مختلف تخصص‌شان را در کوله‌ی سفرشان می‌گذارند و در هر جایی به کسب درآمد می‌پردازند .
تخصص هایی همچون نویسندگی و تولید محتوا، طراحی سایت، برنامه نویسی، بلاگری، ترجمه، طراحی گرافیک و… کار‌هایی است که اگر خود را در آن ارتقا دهید و حرفه‌ای شوید می‌توانید وابسته به محل کار ثابت‌تان نمانید و به عنوان یک فریلنسر به این مشاغل بپردازید. در واقع هر جایی از دنیا که باشید کافی است به لپ تاپ و اینترنت دسترسی داشته باشید تا درآمد کسب کنید.پس می توانید به این مشاغل به طور جدی فکر کنید.

  •  توریسم بلاگری

توریسم بلاگر‌ها  کسانی  هستند که با به اشتراک گذاشتن تجربه سفر های خود محبوب می‌شوند و کسب درآمد می‌کنند.

توریسم بلاگر‌های موفق اصول اکثر اوقات زندگی خود را در سفر ها می‌گذرانند و راجع به فرهنگ، مکان های دیدنی نقاط مخلتف جهان، نوع پوشش و آداب و رسوم مردم آن منطقه محتوا تولید میکنند. همچنین اطلاعاتی راجع به رستوران ها، اقامت‌گاه ها، مراکز خدماتی و… را جمع آوری کرده و آن ها را در اختیار مخاطب‌های خود قرار می‌دهند.

پس اگر حضور مداوم در شبکه های اجتماعی شما  را آزار نمی دهد می توانید به تورسیم بلاگری به عنوان یک شغل پردرآمد نیز نگاهی بیندازید.

  • سفرنامه نویسی

 اگر می خواهید بدانید چگونه هم سفر کنید وهم درآمد داشته باشید به سفرنامه نویسی به طور جدی فکر کنید. از دیرباز سفرنامه‌ نویسی فعالیتی محبوب برای بزرگان تاریخ بوده است، تاریخچه سفرنامه‌نویسی آنچنان قوی است که به یک سبک ادبی نیز تبدیل شده است. اگر به سفرنامه‌نویسی علاقه دارید حتما نمونه های خوب سفرنامه نویسی را مطالعه کنید؛ این به شما دید می‌دهد که از مشاهدات و تجربیات سفرتان دقیقا چه چیز هایی را باید انتخاب کنید و به مخاطب ارائه دهید.

توجه داشته باشید که این فعالیت‌ها شاید در ابتدا درآمد ثابت و زیادی نداشته باشد به مرور که در کار خود مهارت کافی را به دست آورید ، می توانید  از شرکت های گردشکری و  وآژانس های مسافرتی  پیشنهاد های مناسب برای سفرنامه نویس دریافت کنید.

 تولید پادکست سفر نیز یک دیگر از مشاغلی است که می توانید از طریق آن تجربیاتتان را با دیگر علاقهمندان به سفر به اشتراک بگذارید.

  •  مترجم آزاد

بدیهی است، شما باید یک زبان دوم را به عنوان یک مترجم بدانید،در این صورت می توانید در یک رستوران برای ترجمه منو،به عنوان راهنمای تور  یا ارائه خدمات ترجمه  به صورت آنلاین درآمد داشته باشید.

  • کار در مزرعه

چگونه هم سفر کنیم و هم درامد داشته باشیم

برخی از کشورها از جمله فرانسه، کانادا، استرالیا، نیوزیلند، ایرلند و سنگاپور، برای انجام کارهای مزرعه‌داری کارگران خارجی استخدام می‌کنند. آن‌ها معمولا افراد جوان را برای این کار انتخاب می‌کنند و در ازای کار، جای خواب و غذا در اختیارشان قرار می‌دهند. در واقع شما در کنار یک خانواده زندگی می‌کنید و ساعت‌های زیادی را با آن‌ها می‌گذرانید. گاهی اوقات ممکن است از شما خواسته شود آشپزی کنید، کارهای منزل را انجام دهید یا حتی از کودکانشان نگهداری کنید.  این کار تنها یک شغل نیست، بلکه بخشی از جذابیت‌های سفر نیز محسوب می‌شود. کار در مزرعه این فرصت را برای شما ایجاد می‌کند که ضمن لذت بردن از آب‌وهوای خوب ، با افراد محلی ارتباط برقرار کنید.

  • کار در هتل یا هاستل

گاهی اوقات شما می توانید در همان هاستل یا هتلی که اقامت دارید نیز کار متناسب با مهارت های خود بیابید . این موضوع به شما کمک می کند  تا حداقل خیالتان از بابت جای خواب راحت باشد.

در مقاله ی چگونه هم سفر کنیم و هم درآمد داشته باشیم؛  تلاش کردیم تا شما را با برخی از مشاغلی که می توانید در طول سفر به انها بپردازید  آشنا کنیم.

فراموش نکنید که هتل متل در کنار شماست تا بهترین تجربه از سفر  را برای شما رقم بزند.

اگر می خواهید سفر ارزان داشته باشید، می توانید با مراجعه به وب سایت هتل متل  مقرون به صرفه ترین  بلیط هواپیما و ارزان ترین هتل را رزو کنید .

دکمه بازگشت به بالا