10 جاذبه ی شگفت انگیز پوکت

آشنایی با جاذبه های پوکت

10 جاذبه ی شگفت انگیز پوکت- مجله ی هتل متل

 برای خرید ارزان ترین بلیط هواپیما کلیک کنید

پوکت بزرگ‌ترین و معروف‌ترین جزیره‌ی تایلند است که در میان ایرانی‌های اهل سفر هم بسیار محبوب شده است. شاید اکثر گردشگران باورشان نشود که پوکت این همه جای دیدنی دارد. این جزیره حتی در میان گردشگران خارجی هم طرفداران خودش را دارد، به‌طوری که روزانه بیش از ۵۰ پرواز از بانکوک به‌ پوکت اختصاص داده شده است.  اگر در حال برنامه ریزی برای خرید بلیط هواپیما یا تور پوکت هستید تا انتهای  مقاله ی «  10 جاذبه ی شگفت انگیز پوکت » ما را همراهی کنید تا شما را با جاهای دیدنی پوکت  آشنا کنیم.

 دیدنی های پوکت

10 جاذبه ی شگفت انگیز پوکت

نوشته های مشابه
1. شهر قدیمی پوکت 

اگر به پوکت سفر کردید، خودتان را به خیابان‌های آفتابی پاتونگ محدود نکنید و حتما سری هم به شهر قدیمی پوکت بزنید. خیابان‌های این منطقه‌ بیشتر به‌خاطر عمارت‌هایی با نمای رنگی و معماری استعماری معروفند. همچنین بسیاری از مغازه‌ها و غذاخوری‌های دنج پوکت در این منطقه‌ی قدیمی جمع‌ شده‌اند که ارزش یک‌ بار دیدن را دارند. اما در شهر قدیمی پوکت، هیاهوی کمتری را نسبت به‌ سایر مناطق پرجنب‌وجوش‌ شهر احساس خواهید کرد. پس اگر آرامش بیشتری می خواهید ، حتما به این منطقه سر بزنید.

2. مجسمه‌ی بزرگ بودا  

اکثر جمعیت تایلند را بوداییان تشکیل می‌دهند. به‌ همین دلیل معابد و مجسمه‌های باشکوه بودا در این کشور به وفور یافت می‌شوند. یکی از معروف‌ترین مجسمه‌های این شهر، پیکره‌‌ای مرمرین به‌ ارتفاع ۴۵ متر است که در بالای تپه‌های ناکِرد، بین کاتا و چالونگ قرار دارد. تا بالای تپه حدود ۶ کیلومتر راه است که می‌توانید با تاکسی یا توک‌توک (یک وسیله‌ی نقلیه‌ی شناخته‌شده در تایلند که درواقع همان موتور سه‌چرخه است) این مسیر را طی کنید. در بخش انتهایی مسیر که به‌ پای مجسمه ختم می‌شود، مسیری پلکانی وجود دارد که روی شیب تندی تعبیه شده است. شما از آن بالا می‌توانید منظره‌ی شهر را با دید ۳۶۰ درجه تماشا کنید. برای داشتن دید بهتر، در هوای صاف از این مکان بازدید کنید.

10 جاذبه ی شگفت انگیز پوکت

3.  پارک فانتاسی

فانتاسی شو پوکت پارکی عجیب و جزو میراث غنی کشور تایلند است. فانتاسی مکانی جذاب و مجموعه ‌ای از سنت‌ های قدیمی تایلند با تکنولوژی‌ های به روز دنیا است. در این مجموعه فعالیت ‌های سرگرم کننده زیادی مانند انواع بازی، صنایع دستی و چندین فروشگاه و رستوران با انواع غذاهای تایلندی و بین المللی به سبک لاس وگاس وجود دارد.

4. معبد جوی توی

چهارمین  جاذبه ایی که در مطلب«  10 جاذبه ی شگفت انگیز پوکت » به آن می پردازیم، معبد جوی توی است.   این معبد چینی منزلگاه مجسمه‌های خدایان چینی است و معماری آن با معابد تایلندی فرق دارد. م10 جاذبه ی شگفت انگیز پوکتعبد جوی توی نه‌تنها یکی از زیباترین معابد پوکت محسوب می‌شود، بلکه به‌ لحاظ فرهنگی نیز حائز اهمیت است. این معبد نقش مهمی در جشنواره‌ی سالانه‌ی گیاه‌خواری ایفا می‌کند. پیروان این آیین به‌ مناسبت حضور در جشن، خودشان را با اجسام مختلفی سوراخ می‌کنند.

5. وات چالونگ 

معبد وات چالونگ یکی از بزرگ‌ترین و مقدس‌ترین معابد پوکت است که بنای فعلی آن در سال ۱۸۳۷ ساخته شد. در این معبد تکه‌ای از استخوان بودا نگهداری می‌شود که در داخل محفظه‌ای شیشه‌ای در مقبره‌ای گنبدی‌شکل به‌ ارتفاع ۶۰ متر قرار داده شده است. دیواره‌های داخلی ساختمان معبد با تصاویری از جاتاکا (داستان‌هایی پیرامون زندگی بودا) نقاشی شده‌اند. کف معبد نیز با انبوهی از مجسمه‌های طلایی تزئین شده است. در این معبد نباید با کفش وارد شوید و خانم‌ها نیز باید نبستا پوشیده‌تر لباس بپوشند.

6. بوکس تایلندی

بوکس تایلندی ورزش ملی تایلند است که مسابقات آن در استادیوم پاتونگ برگزار می‌شوند. در این ورزش خشن، مبارزان می‌توانند با پا، مشت، زانو و بازو به یکدیگر حمله کنند. از آنجایی که بوکس تایلندی با موسیقی سنتی و همچنین تشریفات خاصی پیش از آغاز مبارزه همراه است، به هزینه‌ی ورودی سالن می‌ارزد و می‌تواند تجربه‌ی جالبی را برای ورزش‌دوستان رقم بزند.

7. دماغه‌ی پرومتِپ 

دماغه‌ی پرومتپ نه تنها یکی از جاذبه‌های اصلیِ پوکت است، بلکه از مهم‌ترین جاذبه‌های کشور تایلند محسوب می‌شود، این منطقه در جنوب پوکت و در نزدیکیِ ساحل راوای قرار دارد. در این مکان یک فانوس دریاییِ قدیمی و یک موزه وجود دارد که گردشگران به بازدید از آن‌ها می‌روند، همچنین فروشگاه‌هایی برای خرید سوغات، لباس‌هایی مثل روسری و لباس ساحلی در آن به چشم می‌خورد، اما مهم‌ترین عامل جذابیتِ دماغه‌ی پرومتپ، تماشای غروب خورشید از بلندترین قسمت این مکان است.

8. دهکده‌ی راوای

در این دهکده که در کرانه‌ی شرقی جزیره قرار دارد می‌توانید از نزدیک شاهد سبک زندگی موکِن‌ها یا کولی‌های دریا باشید. این مردمان که ریشه‌ی آنها به جزایر آندامان و نیکوبار برمی‌گردد، مصرانه به عقاید و رسوم خود پایبند مانده‌اند. شغل اغلب مردان دهکده ماهی‌گیری است. بنابراین بی‌دلیل نیست که راوای را به‌خاطر بازار صید دریایی می‌شناسند. اجاره‌ی قایق یکی دیگر از تفریحاتی است که می‌توانید در این دهکده‌ی محلی داشته باشید.

9. پارک ملی سیرینات

پارک ملی سیرینات که در گذشته به‌ اسم نای یانگ شناخته می‌شد، یک پارک ساحلی به مساحت۹۰ کیلومتر مربع است که در کرانه‌ی شمال غربی جزیره قرار دارد. این پارک از چهار ساحل نسبتا بکر و دست‌نخورده تشکیل شده است که از این میان دو ساحل هات نای یانگ و هات مای خائو تنها سواحلی هستند که شب‌ها میزبان لاک‌پشت‌های پشت‌چرمی برای تخم‌گذاری هستند. بهترین زمان برای دیدن این لاک‌پشت‌ها نوامبر تا فوریه است. در این زمان گشت محلی در ساحل از تخم‌ها محافظت می‌کند.

10. معبد وات فرا تونگ

10 جاذبه ی شگفت انگیز پوکت

آخرین مکان دیدنی که در مطلب «  10 جاذبه ی شگفت انگیز پوکت» به معرفی آن می پردازیم، معبد وات فراتونگ است.   در این معبد از مجسمه‌ی نصفه‌ی بودا نگهداری می‌شود که در زمان حمله‌ی برمه‌ شکسته شد.

طبق افسانه‌ها در این محل پسرکی گاومیشی را به تکه فلزی که از زمین بیرون زده بود بست و ناگهان جان باخت. سپس به خواب پدرش آمد و به او درباره‌ی آن تکه فلز گفت. همین شد که پدر پسرک به زمین برگشت و محل مشکوک را کَند تا اینکه به مجسمه‌ای از طلای ناب رسید. این مجسمه مجسمه‌ی بودا بود و از آنجا که نتوانستند آن را کامل از زمین خارج کنند، در سال ۱۷۸۵ معبدی در این محل بنا شد. پس از حمله‌ی برمه‌ای‌ها به تالانگ نیز مجددا سعی شد تا مجسمه را کامل از زمین خارج کنند، اما این‌ بار مجسمه دو نیم شد. نیمی از مجسمه همچنان مفقود است، اما نیمه‌ی دیگر آن هنوز در این معبد نگهداری می‌شود.

در مقاله ی «10 جاذبه ی شگفت انگیز پوکت» به معرفی ده جاذبه شگفت انگیز جزیره ی دیدنی پوکت پرداختیم. اگر قصد سفر به پوکت را دارید  می توانید به هتل متل مراجعه کنید و ارزان ترین بلیط هواپیما  و رزو هتل را در اختیار داشته باشید. با هتل متل سفر ارزانی را تجربه کنید.

 برای خرید ارزان ترین بلیط هواپیما کلیک کنید

دکمه بازگشت به بالا