11 اقدام ضروری قبل از هر سفر

بررسی نکات مهم قبل از هر سفر

11 اقدام ضروری قبل از هر سفر-مجله ی هتل متل

قبل از هر سفر باید آمادگی های لازم را داشته باشیم و برای به دست آوردن این آمادگی  باید کارهایی را انجام دهیم. در این مقاله  قرار است به بررسی 11 اقدام ضروری قبل از هر سفر بپردازیم.

1- برای سفر خود برنامه ریزی کنید

مهم ترین کاری که قبل از هر سفر باید انجام دهیم ، داشتن یک برنامه ی کامل و جامع است. داشتن یک برنامه  می تواند راهنمای بسیار خوبی در سفر شما باشد. برای سفر خود یک برنامه دقیق بریزید و مقصد و مسیر خود را از ابتدا مشخص کنید با این کار میتوانید هزینه های سفر را نیز راحتتر محاسبه کنید و بهترین راه ها را برای داشتن سفری شیرین انتخاب کنید. در هنگام برنامه ریزی سفر خود مدیریت زمان را نیز از یاد نبرید، موکول کردن کارها از جمله امور اداری برای لحظه آخر اشتباه بسیار بزرگیست. پیش از سفر خود کارهایی مانند  چک کردن کارتهای بانکی و… را انجام دهید تا سفر خود را با خاطری آسوده آغاز کنید. در برنامه ای که برای سفر آماده می کنید، اگر  همراهانی دارید از نظراتشان غافل نشوید و در برنامه خود سلیقه همراهان را نیز درنظر داشته باشید.

نوشته های مشابه

11 اقدام ضروری قبل از هر سفر

2-هزینه ها را پیش بینی کنید

هر سفر هزینه های مخصوص به خود را دارد که برای مدیریت بهتر سفر باید آنها را پیش بینی و کنترل کرد. سفرکردن دارای دو نوع  هزینه های قابل پیش بینی و هزینه های غیر قابل پیش بینی است که بهتر است پیش از سفر آنها را پیش بینی کرده و با بودجه خود مقایسه کنید تا در هنگام سفر مشکلات مالی اوقات شما را تلخ نکند.

هزینه های قابل پیش بینی: هزینه هایی که پیش از سفر قابل محاسبه هستند مانند هزینه اقامت، ترانسفر و…

هزینه های غیر قابل پیش بینی : هزینه های پنهان سفر معمولا در طول سفر مشخص می شوند مانند هزینه های پزشکی، تفریحات و دیگر هزینه هایی که میزان آن از قبل قابل پیش بینی نیست. اما باید برای آنها مبلغی را کنار گذاشت وبا خیال آسوده تری راهی سفر شد.

3-درباره مقصد خود تحقیق کنید

قبل از سفر در باره مقصد یا مقاصد خود تحقیق کنید و اطلاعات کاملی در باره مکان ها و جاذبه های گردشگری، نوع حمل و نقل عمومی ، رستوران ها ، فروشگاه ها و قیمت ها به دست آوردید. حتی در باره ی فرهنگ و آداب و رسوم مقصد نیز تحقیق کنید.

می توانید در شبکه های اجتماعی نظرات دیگران راجع به مقاصد خود را نیز بخوانید و با اطلاعات و آگاهی کامل راهی مقصد  شوید.

4- نکات ایمنی قبل از سفر را چک کنید

ایمنی یکی از مهمترین مواردیست که پیش از سفر باید به آن توجه کنید. اگر خانوادگی به سفر می روید پیش از خروج از منزل آب، گاز و برق را  کنترل کنید و از بسته بودن همگی اطمینان حاصل کنید. همچنین اگر مسیر سفرتان را با خودروی شخصی طی میکنید معاینه فنی خودرو را حتما در برنامه ی خود قرار دهید و مطمئن شوید با وسیله نقلیه ای سالم راهی سفر می شوید. به همراه داشتن یک جعبه کمکهای اولیه کمک بزرگی به شما در هنگام بروز حوادث خواهد بود، پس یک کیف یا جعبه کمک اولیه با خود به همراه ببرید.

5-بیمه ی سفر تهیه کنید

11 اقدام ضروری قبل از هر سفر

شما نمی دانید در سفر پیش رو چه اتفاقاتی منتظر شما خواهد بود پس بهتر است قبل سفر برای خود بیمه سفر تهیه کنید تا در هنگام بروز حوادث آمادگی لازم را داشته باشید و متحمل هزینه های سرسام آور درمان نشوید.

یمه مسافرتی خطرات مختلف و خسارت‌هایی که ممکن است در طول سفر برای مسافر پیش بیاید را پوشش می‌دهد. درواقع شرکت متعهد می‌شود تا هزینه‌های اضافی سفر از هزینه‌های درمانی و پزشکی، خسارت‌ چمدان گم شده و خسارت لغو پرواز گرفته تا سایر خسارت‌های دیگری که شاید مسافر با آن‌ها مواجه شود را تا مبلغ مشخصی جبران کند. با داشتن یک بیمه مسافرتی خیالتان را تا حد زیادی درباره خطرات و ضررهای مالی خاصی که ممکن است در سفر اتفاق بیفتد راحت می‌کنید. مثلا با خرید بیمه مسافرتی اگر پاسپورت خود را در کشور مقصد گم کنید هزینه‌های مربوط به گذرنامه‌ به شما پرداخت می‌شود.

6-رزرو های لازم را انجام دهید

قبل از سفر چک کنید که چه جاهایی نیاز به رزرو دارند و آن را انجام دهید. هتل ، پرواز و… مواردی هستند که قطعا رزرو پیش از مراجعه برایتان سودمندتر خواهد بود و شما را از سردرگمی های احتمالی نجات خواهد داد علاوه بر این، این کار به شما کمک میکند تا پیش از تکمیل ظرفیت جای خود را انتخاب کنید. جالب است بدانید در مقاصد گردشگری پرطرفدار همانند کیش، تفریحات نیز قابل رزرو هستند و شما می توانید از قبل از سفر نسبت به رزو آنها اقدام کنید.

7-پول نقد همراه خود داشته باشید

گرچه امروزه بسیاری از پرداختها بوسیله کارتهای اعتباری انجام میگیرد و کمتر کسی از پول نقد استفاده میکند اما ممکن است در مقصد سفر شما برخی از مکانها مجهز به کارتخوان نبوده و یا با مشکلی در سیستم بانکی مواجه شوید، پس بهتر است مقداری پول نقد به همراه داشته باشید و از آن محافظت کنید.

8-از اسناد مهم عکس بگیرید

پیش از سفر از مدارک مهم خود مانند گذرنامه، شناسنامه، واچر هتل، بلیط هواپیما گواهینامه و غیره  عکس بگیرید ودر گوشی خودذخیره نمایید. به همراه داشتن یک کپی از تمامی مدارک و نسخه الکترونیکی نیز به شما کمک می کند در صورتی که با مشکل مواجه شدید از آن استفاده نمایید.

9-وسایل الکترونیکی خود را شارژ کنید

هر وسیله الکترونیکی که نیاز دارید مانند موبایل، لپ تاپ، دوربین عکاسی، تبلت، آیپد، و غیره را پیش از سفر شارژ کنید.

اگر سفر خارجی می خواهید بروید لازم است تا آداپتورهای لازم برای وسایل شارژی خود را به همراه ببرید.

10-خرید ارز مسافرتی

خرید ارز مسافرتی از مهم ترین کارهای پیش از سفرهای خارجی است. لازم است بدانید که در طول سفر باید پول نقد را به همراه خود داشته باشید .

زیرا شما کارت های اعتباری بین المللی ندارید نمی توانید از دستگاه های کارت خوان استفاده نمایید. بهتر است برای امنیت، پول های خود را به چند دسته تقسیم کرده و در جاهای مختلفی از چمدان یا ساک دستی خود مخفی کنید.

11-آب و هوای مقصد خود را چک کنید

11 اقدام ضروری قبل از هر سفر

 از هوشمندانه ترین کارهای پیش از سفر می توان به چک کردن آب و هوای مقصد پیش از سفر اشاره کرد.

بررسی آب و هوای مقصد باعث میشود تا لباس هایی متناسب با فصل و آب و هوا را درون چمدان خود بگذارید. در نتیجه از به همراه داشتن لباس های اضافه جلوگیری می کند.

 در این مقاله 11 اقدام ضروری قبل از هر سفر را با هم بررسی کردیم .

 برای داشتن سفر ارزان می توانید به وب سایت هتل متل مراجعه کنید و با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل بهترین خاطره از سفر را برای خود رقم بزنید.

 

دکمه بازگشت به بالا